26. aprill 2005 kell 8:54

Võru teeb Tamula järvest turistilõksu

Võru linnavalitsus rakendab lähematel aastatel Tamula järve ja selle ümbruse kohaliku turismitööstuse teenistusse.

Koos lätlastega käivitatud europrojekti raames arendatakse pooleteise aasta jooksul välja järve ja linnaga seotud turismitoode, kirjutab Võrumaa Teataja.

Reedel allkirjastasid Võru ja Aluksne esindajad Lätis partnerluslepingu, mis võimaldab nende plaanide elluviimiseks Euroopa Liidult toetusraha saada. Eurotoetuse najal tahavad mõlemad linnad oma järve nii võõrale kui ka kohalikule inimesele huvitavamaks muuta.

Projekti maksumus on 2,4 miljonit krooni, Võru osa on sellest 1,6 miljonit.

Linnavalitsuse arendusnõunik Siiri Laur ütles, et selle raha eest alustatakse tänavu septembris ümber Tamula viiva 7,5 kilomeetri pikkuse matkaraja ehitust.

Maaomanikega ei saa raja pärast erimeelsusi tekkida, sest see hakkab looklema mööda kaldajoont, mis peab kõigile avatud olema.

Peale raja ehitatakse Tamula kaldale kaks vaateplatvormi. Üks neist tuleb Roosisaare silla juures oleva vana lasketiiru künkale ning teiselt peaks avanema vaade üle järve Võrule. ?Linn peab sealt vaadates nagu peopesal olema,? ütles Laur.

Võru ja Aluksne ühisprojekt näeb ette ka legendide konkursi korraldamise. Sellest peaks Lauri sõnul välja arenema Võru ja Tamulaga seotud turismitoode.

Samal ajal jätkab linnavalitsus ka teise Tamulat puudutava arendusprojekti koostamist. Projekti rakendamise aeg pole veel teada. Projekt käsitleb Tamula, Võhandu kanali ja Antsla maantee vahelist võsastunud ning soist maatükki, millest peaks aastate pärast puhkeala saama.

Mõne nädala eest eraldas linnavalitsus 46 000 krooni, et teha seal uued pinnaseuuringud. Projekt peaks valmima suvel.

Hetkel kuum