Peeter Raidla • 28. juuli 2005 kell 11:16

Peipsi järvel kadus kalamees

Eile jäi Peipsi järvel kadunuks mees, kelle mootorpaat kalastamise ajal ümber läks ja kes õnnetuse ajal ei kandnud päästevesti, kirjutas etv.ee.

Kadunud kalamehe samuti päästevestita kaaslane jõudis õnnekombel kaldale ujuda.

Kaldale pääsenud Aleksei (1974) seletuse kohaselt kalastasid nad koos kaaslase Nikolaiga (1954) viie kilomeetri kaugusel kaldast Remniku lähistel. Kala ei näkanud ja setõttu otsustasid mehed tagasi pöörduda, kui suur laine paadi ootamatult ümber paiskas.

Aleksei kukkus paadist välja ning Nikolai jäi paadi alla, kuid pääses sealt mõne aja pärast välja. Esialgu sai Nikolai toetuda ümberläinud paadile, kuid selle põhjavajumisel jäi meestele ainsaks abivahendiks paadist väljakukkunud tühi plastmasskanister. Mõlemad mehed ujusid kanistri abil üle kahe kilomeetri.

Kui kaldani oli jäänud umbes kilomeeter, ei jõudnud Nikolai enam kanistrist kinni hoida ning vajus vee alla. Aleksei jõudis kaldale ujuda, olles vees olnud ligi kuus tundi.

Mõlemad mehed olid oma väljasõidu järvele registreerinud kell 10.15. Kalameestel olid kaasas ka päästevestid, kuid õnnetuse hetkel kumbki neist veste ei kandnud.

Hetkel kuum