30. august 2005 kell 8:32

Läti Raudteel uus juht

Läti ühe suurima ettevõtte Läti Raudtee nõukogu vabastas eile ametist 1994. aastast firmat juhtinud Andris Zorgevitshi, kirjutab Biznes Baltija.

Firma uueks juhiks nimetati ilma konkurssi korraldamata Läti sideministri Ainars Slesersi nõunik ja Läti Esimese partei soosik Ugis Magonis.

Juhivahetuse ametlik põhjendus on, et Läti Raudtee peab arenema ka lääne ja mitte üksnes ida suunas. Euroopa Liiduga koostöö tegemiseks olevat Magonisel paremad teadmised kui Zorgevitshil, kirjutab leht. Lehe arvates oli Zorgevitsh aga valitsuskoalitsiooni jaoks liiga mõjukas isik, kes ei lasknud end mõjutada poliitilisest survest.

2006. aasta 1. jaanuarist on Läti Raudtee ehk Latvijas dzelzcels plaanis restruktureerida valdusfirmaks, kuhu kuuluksid kolme tütarfirma aktsiad ? LDz infrastruktura, LDz Cargo ja Pasazhieru vilciens. Sellise restruktureerimise kava, mille eesmärk on suurendada kaubakäivet 100 miljonile tonnile aastas, kinnitas Läti valitsus läinud kevadel.

Läti Raudtee juhi ametikoht on Läti riigifirmadest kõige paremini tasustatud, lisab leht veel. Läinud aastal oli Zorgevitshi aastapalk 72 000 latti ehk 1,6 miljonit Eesti krooni. Läti Raudtee käive oli 136,95 miljonit latti (+4,5%).

Hetkel kuum