29. september 2005 kell 22:00

Benton tuleb gospelkooridega

Dave Benton ühendas Tallinna ja Viimsi gospelkoori, et anda kaks kirikukontserti Tallinnas ja Raplas.

?Gospellaulud pole mitte ainult kirikulaulud, need kätkevad endas lisaks armastuse ja üksteisemõistmise sõnumit,? selgitas Dave Benton. Kirikukontsertide idee tekkis tal paar kuud tagasi, kui oli palutud Eesti gospelkooride kokkutulekule. Seal oli võimalus laulda paar laulu 260-liikmelise kooriga ning sellest saadud erakordselt võimas elamus viiski programmi kokku panema.

Kavas kuuleb kõiki tuntuimaid gospellaule, mille puhul oli Benton kindel, et eesti inimesed teavad neist paljusid. Kuulsamatest nimetas ta selliseid nagu ?Happy Day?, ?Swing Low?, ?You Rise Me Up?, mõned kontserdikavas kõlavad laulud on aga miksitud tema enda lauludega.

Kontsertideks ühendas Dave Benton Tallinna ja Viimsi gospelkoorid üheks 50-liikmeliseks kooriks. Viimsi gospelkoori valis ta, kuna elab Viimsis ning Tallinna koor on Eesti suurim. Kooride taset hindas Benton kõrgelt ning juhtis samas tähelepanu sellele, et nood erinevad kindlasti filmidest nähtud mustade kirikukooridest. ?Eesti gospelkoorid pole Ameerika juurtega ega stiiliga, kuid oma muusika ja sõnumi annavad mõlemad edasi suurepäraselt,? möönis laulja. Kuigi neist võib-olla alati palju kuulda pole olnud, tegutsevad gospelkoorid tegelikult Eestis juba mõnda aega. Seda nii metodistlikus kui ka luterlikus kirikus, kokku on Eestis 25 gospelkoori.

Kontserdid toimuvad täna Rapla Maarja-Magdaleena ja homme Tallinna Oleviste kirikus. Kui need hästi vastu võetakse, on lootust ühendatud gospelkoori ja Dave Bentonit kuulda uuesti detsembris. Siis on muusikutel plaanis juba suurem jõulutuur.

Autor: Ülle Hallik

Hetkel kuum