13. oktoober 2005 kell 22:00

Andres Koger asub lahkuva juhi asemel ise oma firma etteotsa

Priit Saugi juhitud juhatusel lõppesid kolm aastat kestnud volitused ja kuna ehitusfirma omanik Andres Koger ei näinud lepingu pikendamise vajadust, otsustas Sauk parematele jahimaadele liikuda.

?Selles valdkonnas käib lahkumine vabal tahtel ja kokkuleppega,? sõnas ta eile telefonivestluses, andes mõista, et lahkumine tuli omanikupoolse surveta. Küsimusele, kas lahkumise taga võiks peituda halvad majandustulemused ? soovitud 700 mln kroonise aastakäibe mittesaavutamine ?, vastas Sauk eitavalt. ?Ma arvan, et see ületataksegi,? sõnas ta. Kuna lahkumine päevapealt ei toimu, läheb veel mõni nädal, mille jooksul Sauk firma juhtimise üle annab. Mis edasi saab ja kuhu ta läheb, Sauk veel öelda ei osanud. ?Telefon töötab kogu aeg,? vihjas ta, et pakkumisi tuleb. Millised firmad temasugusest spetsialistist huvitatud on, ta öelda ei tahtnud. ?Pole kombeks,? põhjendas ta.

Andres Koger oli Saugi lahkumist kommenteerides napisõnaline, öeldes vaid, et juhatuse aeg sai täis. Küll aga kinnitas ta, et asub ise firmat juhtima, kuna firmal on suured plaanid. ?Plaanime suuri muutusi järgnevatel aastatel, mistõttu pean ülivajalikuks enda aktiivset rolli ettevõttes järgneva aasta jooksul,? täpsustas ta. Muutustest selgemalt ta ei rääkinud.

Kolmeliikmelise, nüüd juba endise juhatuse teised kaks liiget, arendusdirektor Margus Põim ning Ants Mitt jäävad ametikohtadele edasi. Kummagi mehega eile õhtul vestelda ei õnnestunud.

Eesti Ehituse juhatuse esimees Jaano Vink ei teadnud küll Saugi lahkumise tagamaid, kuid arvas, et tema aeg võis lihtsalt selles firmas läbi saada. ?Mõnikord on vaja üht inimest ühtede ülesannete täitmiseks,? ütles ta. Kui selle inimese ülesanded on täidetud, võib omanik kellegi teise otsida, lisas ta. Uue töökoha leidmisega Saugil raskusi olema ei peaks, leidis Vink, viidates pidevale ehitusspetsialistide puudusele. ?Praegu on ju töötegijatest pigem puudus,? märkis Vink.

Kuidas Andres Koger firmajuhtimisega toime tuleb, on veel raske öelda. ?Koger on kindlasti väga võimekas juht,? sõnas YIT endine juht Kaido Fridolin. Siiski kahtles ta, kas Kogeril kõikide muude tegevuste kõrvalt firma tegevjuhtimiseks aega jääb. Tiit Kuuli ja Kaido Fridolini loodavasse firmasse viimase sõnul Sauki kutsuda plaanis pole.

AS Koger & Partnerid on asutatud 1999. aastal. Firma tegeleb ehituse peatöövõtu, projekteerimise, projektijuhtimise ning kinnisvaraarendusega. 2004. aasta käive oli ettevõttel 660,7 miljonit krooni ning kasum 5,8 miljonit krooni.

Viimase kolme nädala jooksul on saabunud teade ka teise tuntud ehitusfirma juhtide vahetumisest. 21. septembril lahkusid YIT ehituse nõukogu esimees Tiit Kuuli ning juhatuse esimees Kaido Fridolin. Nende lahkumise taga olid erimeelsused uute omanikega.

Autor: Gert D. Hankewitz

Hetkel kuum