Ülo Toomsalu • 11. november 2005 kell 5:52

EPL: Rehviliit sai 100 000 krooni

Tallinna linnavalitsus otsustas sel nädalal anda MTÜ-le Rehviliit kuni 100 000 krooni vanade rehvide kogumiseks.

Kui rehviliit ei hakka omal jõul vanu rehve koguma, tuleb tal saadud raha tagasi maksta, kirjutab Eesti Päevaleht.

Esmaspäevast võetakse vastu ainult sõiduautode rehve pealinna elanikelt Tallinna Prügila territooriumil.

Et teha rehvide äraandmist linnaelanikele mugavamaks ning vähendada sellega nende äraviskamist, korraldab linn homsest rehvide vastuvõtu ka oma kogumiskohas Rahumäe tee aia- ja pargijäätmete käitlemisplatsil. Kogutud rehvid antakse üle rehviliidule.

Peterburi teel asuva Lanoni ASi töömees Marko ütles, et kümnest kliendist kolm jätab oma auto vanad rehvid kogumispunkti viimiseks neile. Ühe rehvi töökotta jätmise eest tuleb maksta 25 krooni, mõni aasta tagasi võis seda teha viie krooni eest.

Kasutatud rehvide tasuta kogumist ja taaskasutamist peaks juba ligi pool aastat Eestis korraldama MTÜ Rehviliit. MTÜ Rehviliidu juhatuse liige Ants Astover tunnistas, et kui käivitus tootjavastutuse süsteem, puudusid rehvide kogumist, tootjale tagastamist ning taaskasutamist sätestavad määrused. Seepärast sai rehviliit keskkonnaministeeriumilt tänavu suveni ajapikendust.

Vajalike määruste puudumisele lisaks tõi liit vabanduseks rehvipurustusmasina ostu venimise. Astoveri kinnitust mööda on nüüdseks seegi mure murtud.

Hetkel kuum