Krista Taim • 12. detsember 2005 kell 8:40

Ateena keskväljakul plahvatas pomm

Kreeka politsei teatel raputas Ateena keskväljakut täna varahommikul pommiplahvatus, teated inimohvrite kohta puuduvad, vahendas PM Online BBC-d.

Plahvatus toimus umbes kell kuus hommikul ühe Syntagma väljaku postkontori ees, mis asub Kreeka rahandusministeeriumi vahetus läheduses, mis on Kreekas varem tihti olnud valitsusevastaste meeleavalduste sihtmärgiks.

Inimohvrite kohta praegu informatsioon puudub, kuid Kreeka televisioon edastas hiljuti kaadreid plahvatuses kannatada saanud autodest, kohvikutest ja poodidest.

Politsei andmetel oli pomm valmistatud mitmest gaasiballoonist.

Kuigi keegi pole veel vastutust pommiplahvatuse eest endale võtnud, hoiatati ühte Kreeka päevalehte plahvatusest 30 minutit enne selle toimumist.

Käesoleval nädalal kavatseb Kreeka suurim ametiühing korraldada riigis mitu üldstreiki.

Varasematel aastatel on mitmetes pommiplahvatustes ja atentaatides süüdistatud 17. novembri-nimelist vasakäärmuslikku terrorirühmitust, kuid viimase tegevus on pärast 2003. aastal toimunud haaranguid soiku jäänud.

Kreekas tegutseb ka mitmeid muid anarhistlikke äärmusrühmitusi, kuid nende aktiivsus on samuti langenud pärast seda, kui Kreeka politsei karmistas eelmisel aastal toimunud suveolümpiamängude eel turvameetmeid.

Hetkel kuum