Peeter Teder • 19. detsember 2005 kell 22:00

Tallinki vastu tekkis ostuhuvi

Tallinki aktsia jätkas eile allapoole liikumist, olles ühtlasi enimkaubeldud aktsia börsil. Aktsia langes päeva esimesel poolel 4,83 euro (75,57 krooni) tasemele, kuid kosus ja lõpetas päeva 4,88 euro (76,36 krooni) tasemel. Aktsia päevaseks miinuseks kujunes 0,8 protsenti. Aktsia käive oli 59,2 miljonit krooni. Päevane tehingute arv oli 236.

Tallinki aktsia vastu on tekkimas õrn ostuhuvi. Päevasiseselt prooviti murda 4,90 euro (76,67 krooni) taset. Kuid tundub, et sellest tasemest kujuneb esimene vastupanutase. Kui tõsiseks ja tugevaks see kujuneb, selgub järgnevatel päevadel. Igatahes tuleb tunnistada, et Tallink võttis suuna eilse päeva kokkuvõttes ülespoole. Tallink proovib ka ise väljastatavate uudistega näidata, et omab arvestatavat kasvupotentsiaali. Aktsia suund ei ole siiski lõplik, sest Citigroup ei ole lõpuni oma osalusest loobunud ja võib müüki jätkata.

Ükski põhinimekirja aktsia ei lõpetanud päeva plussis. Kaks nullipoissi olid Tallinna Vee aktsia ja Tallinna Kaubamaja aktsia. Tallinna Vee aktsia sulgus 13,45 euro (210,45 krooni) ja Tallinna Kaubamaja aktsia 22,10 euro (345,79 krooni) tasemel. Tallinna Kaubamaja aktsia oli päevasiseselt küll väikeses plussis, kuid päeva kokkuvõttes aktsia hoog rauges ning tõus asendus langusega. Ilmselt on pühadeaja ootused juba liiga kõrgeks kruvitud ja ostjaid Tallinna Kaubamaja aktsiale ei jätku.

Suurim langeja oli Merko Ehituse aktsia, mis kukkus 2,4 protsenti ja sulgus 18,00 euro (281,64 krooni) peal.

Käibe poolest järgnes Tallinki aktsiale Eesti Telekom, mida osteti-müüdi 23 miljoni krooni väärtuses. Enam kui miljonikroonise käibe tegid veel Baltika, Tallinna Vee ja Starmani aktsiad.

Võib juhtuda, et kui melu Tallinki ümber jahtub, saab Eesti Telekom börsi aktiivseimaks aktsiaks. Kuigi loodeti, et Tallinkist saab meie börsi juhtaktsia, seda vähemalt esialgu ilmselt ei juhtu.

Börsi kogukäive oli 106,8 miljonit krooni.

Hetkel kuum