Kui me kasutame Skype?i või mõne muu internetitelefoniteenuse pakkuja teenuseid, kasvab jällegi virtuaalsus ja mobiilsus. Me oleme kättesaadavad sama telefoninumbri kaudu, kohaliku kõne hinnaga, hoolimata sellest, kus me parasjagu viibime. Olgu see siis mõne Tallinna kohviku tasuta WiFi levialas, või tunnitasuga internetikohvikus mõnes eksootilises riigis.
Nii Skype?i kui ka suuremad VoIP telefoniteenuse pakkujad võimaldavad oma klientidele saada erineva riigi lauanumbreid. Skype pakub näiteks Eesti, Soome, Inglismaa, USA ja veel mõne riigi telefoninumbrit. Kohalikel VoIP-teenuse pakkujatel on üldiselt võimalik lähivälismaa riikide numbreid pakkuda. Seega on võimalik reaalselt vaid Eestis kontorit omades jätta oma välismaal asuvatele partneritele ja klientidele mulje, et firma või vähemalt firma esindaja paikneb kliendiga samas riigis.
Mobiilsus kasvab tänu sülearvutite kasvavale populaarsusele. On ju sülearvutit palju mugavam kaasa võtta suvilasse või reisile kui lauaarvutit.
Ringi liikumise mõttes on mobiilsus kasvanud 2005. aastal tänu kahele aasta lõpus käivitunud sidelahendusele. Need on 3G ja WiMax. 3G on uue põlvkonna andmeside, mis on võrreldav GPRSiga, aga 3G on tunduvalt kiirem. 3G levib praegu ainult EMT võrgus, tegemist on suhteliselt uue tehnoloogiaga Eestis, seega on ka kasutajaid ja 3G-protokolli kasutavaid telefone vähe müüdud ning seadmete hinnad veidi kallivõitu. Aga mida aeg edasi, seda rohkem saab olema kasutajaid ning seda odavamaks muutuvad 3G-standardit toetavad telefonid.
WiMax on võrreldav WiFiga, ainult, et selle leviala on palju suurem kui WiFil. WiMaxi ühenduse kiirused on mõne jaoks üllatuslikult WiFist aeglasemad. Tehnoloogiliselt on võimalik ka WiMaxi levialas kliendile suurt internetiühenduse kiirust pakkuda, aga sellisel juhul peaks klient maksma liiga suurt kuumaksu.
Praegu pakutakse WiMaxi teenust ainult Tallinnas ja Harju maakonnas. Reaalselt tegutsevaid teenusepakkujaid on kaks, litsentse on välja antud viis.
Suurim valik mobiilselt oma asju ajada on pealinnas elavatel EMT klientidel, kes saavad internetti GPRSi, WiFi, 3G ja WiMaxi võrgu kaudu.
Suure valikuga kaasneb küll väike peavalu ? millist tehnoloogiat kasutada? GPRS ja 3G puhul sõltub arve suurus kuu aja jooksul liigutatud andmete mahust. WiFi on tihti tasuta, vahel ka päeva- või kuukaardiga kasutatav. WiMax on aga kuumaksuga teenus.