Pihuarvuti kiirema andmeside võimalusega

Alar Pardla 12. jaanuar 2006, 00:00

Eriliseks teeb iPAQ hw6515 seadme see, et tavalisele GPRS-sidele on lisandunud ka kiirema EDGE-andmeside tugi.

Nii mõnegi inimese arvates ei kõlba sellised pihuarvuti ja mobiiltelefoni hübriidid kuhugi. Eks mingis mõttes ole neil ka õigus, sest kui ikka ühte korpusesse paigutatakse mitu seadet, siis kusagil funktsionaalsus kannatab, teisalt on üha digitaliseeruvas maailmas sellisel juhul vähem seadmeid vaja kaasas kanda.

HP iPAQ hw6515 seadet telefonina kasutamisel oli minu jaoks kõige negatiivsem kogemus klaviatuur.

Ühest küljest on väga tore, et HP on seadme ekraani allossa paigutanud QWERTY-asetusega klaviatuuri. Nupud on küll suhteliselt pisikesed, kuid samas teksti sisestamisel siiski mugavamad kasutada, kui ekraanile kuvatava virtuaalse klaviatuuriga nuppe pliiatsiga toksida. Täpitähti muidugi sellel klaviatuuril ei ole.

Teisalt aga numbrite valimise klahvid kattuvad osa tähtedega. Eks inimene harjub kõigega, aga lühikese testimisperioodi ajal jäingi neid numbriklahve helistamisel võõrastama. Teine variant on helistamiseks kasutada seadme ekraanile kuvatavat virtuaalset klaviatuuri.

Pihuarvutil on praktiline ekraani kaitsev luuk. Arvutiga ühendamiseks on USB-porti ühendatav dokkimisalus ning mobiilsemale kasutajale Bluetooth-ühendus. Kuna seade toetab peale GPRS-andmeside ka kiiremat EDGE-tehnoloogiat, sobib seade hästi mobiilsele inimesele, kellel on vaja sülearvutiga vahel ka suuremaid faile liigutada või muuks tööks kiiremat internetiühendust omada.

Mina soovitaksingi mudelit HP hw6515 mobiilsele kasutajale rohkem data-terminaliks kui telefoniks - seadet saab kasutada sülearvuti internetti ühendamiseks.

Tänu operatsioonisüsteemile Windows CE on seadmes ka kohe olemas populaarne kiirsuhtlustarkvara MSN Messenger. Isegi kui sülearvutit pole kaasas, on pihuarvutist kiirsuhtlustarkvara kasutamine võimalik ja see on vägagi mugav.

Erinevalt püsiühenduse peal MSNi kasutamisest liiguvad mobiilse andmeside puhul teated pisikese, kuid märgatava viivitusega, millega siiski kiiresti harjub. Seadme klaviatuur on hea abimees ka SMS-teadete saatmisel.

Ka veebilehtede vaatamine õnnestub pihuarvutist, kuid väiksest ekraanist tulenevalt tuleb paljusid lehekülgi üles-alla ning paremale-vasakule kerida, et näha kogu lehekülge.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2011, 15:42

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing