Vase ja tsingi hinnad uutel rekordtasemetel

Peeter Teder 26. jaanuar 2006, 00:00

Vase ja tsingi hinnad tõusid eile pärast seda, kui Hiina teatas oodatust kiiremast majanduskasvust, uutele rekordtasemetele.

Vase kolmekuulise futuuri hind tõusis Londonis päevasiseselt 1,9 protsenti ning tonn vaske maksis 4735 dollarit. Õhtupoole kauples vasefutuur tasemel 4734 dollarit tonn.

Hiina tootjad ostavad praegu vaske, et hoida tehaseid töös enne uue aasta puhkuseperioodi. Hiina turud on uusaastapidustuste tõttu suletud 30. jaanuarist 3. veebruarini.

Tsingi hind tegi rekordi 11ndat päeva järjest, käies päevasiseselt ära 2305 dollari tasemel. Õhtupoole oli metalli hind 3 protsenti plussis, tasemel 2295 dollarit tonn.

Tsingi hinna tõusule aitas kaasa streik Peruus, mis võib vähendada metalli pakkumist.

Hiina eelmise aasta majanduskasv oli 9,9 protsenti. Seda on küll vähem kui 2004. aastal, mil kasv ulatus 10,1 protsendini, kuid mõnevõrra enam kui analüütikud prognoosisid. Bloombergi küsitletud analüütikud pakkusid Hiina eelmise aasta majanduskasvuks keskmiselt 9,8 protsenti.

"Tugevalt kasvav nõudlus Hiinast on tugev argument hinnatõusu poolt," ütles ING analüütik Alain William. "Hinnad peaksid lähiajal püsima kõrgel."

Nii vase kui ka tsingi hindade tõusule aitas kaasa laovarude alanemine Londonis. Vase laovarud alanesid 4,7 protsenti ja tsingi laovarud 0,5%.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing