ELF alustab kampaaniat lendorava kaitseks

31. jaanuar 2006, 19:56

Eestimaa Looduse Fondil (ELF) täitub homme 15. tegevusaasta, mida ELF alustab oma vapilooma - lendorava - pesapaikade kaardistamise kampaaniaga.

Ühe potentsiaalse ohuna lendorava asurkonnale Eestis on haavapuitmassi tehase rajamine Kundasse, mis suurendab vajadust haavikute raiele. Ilma piisavate andmeteta puudub ka teave lendoravale sobivates metsades raietingimuste määratlemiseks.

'Kahjuks on lendorava levik ja arvukus Eestis viimase sajandi jooksul murettekitavalt vähenenud, moodustades suurema asuala veel vaid Virumaal. Lendorav on Looduskaitseseaduse järgi kõige rangema kategooria kaitsealune loom. Tema hea käekäigu tagamiseks on vajalik elupaikade täiendav kaardistamine ja uuringute läbiviimine, et kavandada liiki mittekahjustavat metsakasutust,' tunneb lendoravate käekäigu pärast muret lendoravate uurija Uudo Timm. “Lendorava kaitsekorralduse eesmärk Eestis aastail 2006-2015 on vähemalt 50 teadaoleva püsivalt asustatud elupaiga säilitamine.”

'Lendorava kaitse ja uurimise projekt on üks esimestest ELFi poolt algatatud projektidest, mis käivitus 1991. aastal,' põhjendab kampaania korraldamist ELFi tegevjuht Jüri-Ott Salm. 'Esimestel aastatel koostati ülevaade lendorava levikust Eestis nii kirjanduse kui ka läbiviidud küsimustike ja uurimistööde algandmete põhjal ning alustati inventuure lendorava kaasaegse leviku kohta'.

Algaval kampaanial kogutava raha eest korraldab ELF Ida-ja Lääne-Virumaal lendoravate pesapaikade väljaselgitamiseks vajalikke uuringuid. Elupaikade tuvastamisel saab vältida teadmatusest nende tahtmatut kahjustamist või hävitamist.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing