PM: Omanik küsib Harju tänava krundi eest 49 miljonit krooni

01. veebruar 2006, 08:17

Veel üks Tallinna Harju tänava äärse krundi omanik pakub linnale oma 715 ruutmeetri suurust krunti 49 miljoni krooni eest.

Maaküsimustega tegelev Tallinna abilinnapea Taavi Aas ütles eile Postimehele, et linn ei kiirusta pakutud krunti ostma. Kui eelmisel nädalal linnavalitsuses heaks kiidetud Harju 34, 36, 38, 44, Harju 46 / Rüütli 15 ja Rüütli 7 kruntide ostmine OÜ-lt Gelsea oli tema sõnul linnale hädavajalik, et sügiseks rajada seal olevate varemete asemele haljasala, siis OÜ Uranose pakutav Harju tänav 30 krunt asub juba niigi haljasalal.

«Loomulik muidugi oleks, kui kogu ala kuuluks linnale, kuid samas pole see krunt linna jaoks praegu probleemne, mis tuleks kohe ja nüüd ära osta,» rääkis Aas. «Eks me hakkame nendega läbi rääkima ja kui jõuame sellise hinnani, mis mõlemat poolt rahuldab, siis ostame ära.»

OÜ Uranose juhataja Heino Viik märkis eelmise nädala lõpul Aasale saadetud kirjas, et sai kinnistu hinnaks 49,6 miljonit krooni nii, et arvutas 150 miljoni krooni eest ostetava kuue krundi ruutmeetri väärtuseks 69 412 krooni ning tahab oma maatüki eest saada samaväärset hinda.

Viigi väitel pole võimalik linna plaanitud haljasala ja ajaloolist Nõelasilma taastada ilma Harju 30 kinnistut omandamata.

Aas ütles eile, et ei oska OÜ Uranose tehtud pakkumist hinnata. «Ma pole veel arvutanud, mis ehitusõigus neil seal olla võiks,» märkis ta. «Mina ei arvuta mitte krundi ruutmeetri hinna, vaid ehitusõiguse järgi ehk kui suurt maja saaks sinna ehitada.»

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
16. September 2009, 11:50
Otsi:

Ava täpsem otsing