Savisaar soovib teha Aasia transiidi teenindamisel Venemaaga koostööd

Gert D. Hankewitz 21. märts 2006, 12:17

Moskvas transpordi- ja logistika konverentsi raames peetud kõnes kutsus Edgar Savisaar täna Venemaad üles tõsisele koostööle Aasia transiidi teenindamisel.

“Aasia piirkond on väga kiirelt areneva majandusega ja sealt Lääne-Euroopasse ja Venemaale tulev kasvav kaubavoog vajab asjatundlikku töötlemist,” märkis minister Savisaar Olimpijskij prospektil hotellis Renaissance peetud kõnes. “See omakorda vajab tõsist koostööd Eesti ja Venemaa raudteeorganisatsioonide vahel, piiriületuse kiirendamist ja mis kõige tähtsam – head tahet,” lisas ta.

Rääkides vastastikustest investeeringutest, kutsus Savisaar Vene ärimehi eirama Venemaa ajakirjanduse kriitikat teemal, justkui oleksid nende investeeringud Balti riikidesse reeturlikud. “Demokraatlikus ühiskonnas on igaühel õigus oma arvamust välja öelda. Ka siis, kui see pole õige,” kõneles Savisaar.

'Ärgu neid ärimehi see kriitika eriti häirigu, sest neile lohutuseks – ka meil on kuulda protestihääli, et mitmed seni kodumaisel kapitalil baseeruvad ärid lähevad üha enam vene ärimeeste kontrolli alla,” kommenteeris minister veidi hiljem.

Kahe riigi koostööst rääkides tõi minister Savisaar näiteks uue silla võimaliku ehitamise üle Narva jõe, mis on hädavajalik autotransiidiga seotud probleemide lahendamisel Eesti ja Venemaa vahel. “Narva sild tooks kasu nii Ida-Eestile kui Kirde-Venemaa regioonile nii turismi kui kaubavahetuse elavnemise teel ja ma ei näe põhjust, miks keegi peaks sellele vastu olema,” ütles Savisaar.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing