Sakala: Viljandi haljastute hooldaja loobub tüli tõttu tööst

30. märts 2006, 08:18

Enne suurkoristusi jääb Viljandi ilma haljastute ja kalmistute hooldajast, sest selle tööga tegelnud firma loobub tüli tõttu linnaga sõlmitud lepingust.

'Äri on äri ning kui see ennast ära ei tasu, on meil mõttekam loobuda ja maksta linnale lepingus ette nähtud kompensatsiooni,' selgitas laupäevani Viljandi kalmistuid ja suuremat osa parke hooldava aktsiaseltsi Teho juhatuse esimees Heikki Anipai Sakalale.

Vimm tekkis linnavalitsuse ja Teho vahel siis, kui Viljandis kerkis prügiveo hind. Augusti lõpul saatis heakorrafirma linnajuhtidele kirja palvega tõsta seetõttu oma lepingutasu, kuid nood keeldusid.

Anipaiga sõnul ei saanud Teho hinnatõusu prognoosida, kuid linnamajandusameti juhi Priit Vihuri väitel peab ettevõte hinnatõuse ette nägema ja esitama riigihankel tegelikkusele vastava pakkumise.

Anipaiga jutu järgi oli prügiveo hind jaanuari lõpuks aastataguse ajaga võrreldes tõusnud juba neli korda, kuid lepingut ikka ei muudetud. 'Saatsime siis linnajuhtidele uue kirja, milles teatasime, et meile makstavat summat tuleb suurendada või me peame lepingu lõpetama,' rääkis ta.

Linn firmale makstavat tasu ei muutnud ning ettevõte otsustas enne lepingu lõppemist Viljandist lahkuda. Selle eest tuleb tal maksta 296 000 krooni leppetrahvi.

Vihuri hinnangul on kogu vastuolu põhjus selles, et Teho tuli riigihankele alapakkumisega. 'Meil oli selles osas kahtlus,' tunnistas ta.

Linnavalitsuses on praegu käsil kibe töö, et leida laupäevaks ettevõtted, kes Teho töö üle võtaksid. 'Peame läbirääkimisi Viljandis tegutsevate firmadega Floreas ja Cleanaway,' kinnitas Vihuri. 'Tulemusteni pole veel jõudnud.'

Linnamajandusameti juht tunnistas, et sellise summa eest, nagu maksti Tehole, pole ühtki lepingupartnerit võimalik leida.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing