Tiina Ristimets hindab isikupära

Katri Soe 10. mai 2006, 00:00

Kirjastuse Pilgrim juht Tiina Ristimets ütleb, et tal ei ole riietuse osas välja kujunenud kindlaid reegleid. Aastal 2003 ajakirja Stiil stiilipreemia saanud naine tunnistab, et rõivaste valik võib olla nii hetkeemotsioon kui ka pikemalt kaalutletud soov endale midagi omanäolist lubada: "Ma tunnetan küll üsna täpselt, mis mulle sobib ja mis mitte, kuid naudin siiski aeg-ajalt iseenda peal erinevate stiilide proovimist. Võtan seda protsessi kui intrigeerivat ja põnevat mängu."

Üks kindel mängureegel on, et riietus peab olema isikupärane. Paigas on Tiinal lemmikvärvid must, valge ja kollane, kuhu teatud hetkedel lisandub ka punast. Välja on kujunenud kindlad kvaliteetmärgid, mida ta ostab. Kiiresti muutuvat moodi, ebakvaliteetseid ja ülehinnatud rõivaid Tiina Ristimets põhimõtteliselt ei kanna.

"Juhul kui midagi erilist tahan, siis pöördun alati disaineri poole, kes mu ideed aitab ellu viia," ütleb Tiina. Tema garderoobis on moeloomingut nii Katrin Kuldmalt, Tiina Talumehelt, Gerli Tinnilt, Reet Ausilt, Riina Põldroosilt kui ka Aldo Järvsoolt. Koostööd disaineriga kirjeldab Tiina kui toredat rituaalset tegevust, kus ühiste jõudude tulemusel sünnivad rõivaesemed, mis täpselt tema maitsele ja kehale mõeldud on. Enamasti saavad neist rõivastest ka lemmikud, mida Tiina alati kanda tahab. Vaidlused, mis värvi või mis lõikega täpselt üks kleit või seelik olema peab, ei tee selliste rõivaste sündi lihtsamaks, kuid need käivad asja juurde. "Olen üsna teadlik klient, kes teab oma soove, aga on juhtunud, et mõni disaineri pakutud lahendus osutub mulle rohkem meeltmööda olevaks kui minu enda algne idee." Tiina sõnul on temal, nagu meil kõigil, oma kirg ja see on mood. "Nii nagu mõni reisib, kalleid autosid, kunstiväärtusi või väärisehteid kogub, on mood kunstiharu, millest ma lugu pean." Tiina tunnistab, et ta oleks nõus päris palju investeerima ühte ainulaadsesse kleiti, mille talle täpselt tema olemust ja stiili arvestades teeb tema absoluutne lemmikdisainer Giorgio Armani. Võimalik, et kunagi teeb Tiina selle unistuse ka teoks.

Pole kostüümiinimene

Riietuses peab alati olema mõni naiselikku isikupära ja olemust väljendav element. Kui on näiteks vaja esineda konverentsil või ärikohtumisel, kannab Tiina originaalseid kombinatsioone pluusidest, pükstest ja seelikutest, mida täiendavad originaalsed ehted, kingad ja kotid. Kostüümid on igavad ja kui need on ostetud mõnest massikaubamajast, on tõenäosus suur, et vastu jalutab täpselt samas riietuses naine. "Pean lugu elegantsest, naiselikust ja lihtsast stiilist. Kui võimalik, siis eelistan alati pükstele seelikuid ja kleite." Tiinal on hea meel, et moeloojate huviorbiidis on praegu 1950ndate ja 1960ndate mood. Sealt üle võetud detailid, nagu kaharseelikud ja Jacqueline Kennedy tüüpi väikesed naiselikud jakid tänapäevases võtmes on ühed Tiina selle hooaja lemmikud.

Garderoobis on siiski ka lihtsaid ja klassikalisi rõivaid. Nende juures annab hästi mängida põnevate aksessuaaridega, näiteks erinevate vööde ja prossidega. Tähtsal kohal on ka koti ja vöö kooslus. Tiina on huviga jälginud, kuidas praegu pannakse väga julgelt kokku värve, mis esmapilgul kokku ei sobi, aga tegelikult mõjuvad väga hästi, nagu näiteks lilla ja roheline või oranž ja punane. Ja just siin on see koht, kus tuleb alustada mängu piiridega, mida võib nüüd sõltuvalt oma maitsest nihutama hakata. Tiina usub, et kõiki hetketrendist tulenevaid ettekirjutusi ei tasu näpuga järge ajades enda peale üle kanda. Küll aga tasub proovida kohandada hooaegade moemärkmiku nõuandeid detailidena enda garderoobis: "Mood on siiski loodud meie jaoks, mitte meie moe jaoks."

Julgus eristuda on üks soovitusi ja võtmesõnu

Tiina sõnul on kõige nukram see, kui ta näeb tänavapildis või mingil üritusel naisi, kes kõik on sarnased, justkui ühtemoodi riides. Põhjus selles, et nad on võtnud sõna-sõnalt kuulda seda, mida moekunstnikud sel konkreetsel hooajal ette on näinud. Pole tähtis, kas rõivas sobib või mitte, peaasi et on moekas. Tiina arvates ei tohi naine iseennast moe ettekirjutustest välja jätta. Vastasel juhul võib pilt saada üsnagi koomiline. Lõpetuseks - hea väljanägemine on kui täiuslik sulam heast füüsilisest vormist, maitsekast rõivastiilist ja enesega rahulolust. Kui kõik need aspektid on paigas, paistab selline naine kaugele ja paneb ilu hindava pilgu särama.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 10:15

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing