Priit Siitan lahkus tööinspektsiooni juhi kohalt

Kristina Traks 02. juuni 2006, 00:00

"Ta lahkus töölt omal soovil," ütles tööinspektsiooni avalike suhete nõunik Tõnu Vare. "Ameti mahapanemine oli tal plaanis juba mõnda aega."

Sotsiaalministeeriumi tööala asekantsleri Janno Järve sõnul lahkus Siitan ametist, kuna tema visioon tööinspektsiooni edasisest arengust läks lahku sellest, millisena näeb inspektsiooni tööd sotsiaalministeerium. "Natuke liiga bürokraatlik on olnud senini tööinspektsiooni töö ja ehk liiga palju paberites kinni," ütles Järve.

Priit Siitan sõnas, et ministeeriumiga arutati tööinspektsiooni arengusuundi ning leiti, et kontrollide arvu peab suurendama ning tööinspektor peab saama ettevõttes hakkama vähema ajaga. "Ikka vaidlesime mõne asja üle," sõnas Siitan.

Siitan ütles, et mõtles ameti mahapanemise peale ka varem. "Arvan, et edasi liigun erasektorisse, kuid kindlasti jään sama alaga tegelema," sõnas ta. "Täitsa vabalt võib-olla mõnda suurde firmasse."

Alates tänasest täidab tööinspektsiooni peadirektori kohuseid inspektsiooni varasem peadirektori asetäitja Juhan Salum. Järgmisel nädalal peaks välja kuulutatama avalik konkurss uue peadirektori leidmiseks. "Ei-ei, mingit parteipoliitilist kandidaati meil küll ei ole sellele kohale," sõnas Järve vastuseks küsimusele, kas ministeeriumis on oma kandidaat juba sisuliselt paika pandud.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2011, 16:03

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing