Äriklassi arvuti kontoritööks kohe valmis

Mantas Gabrijolavicius 15. august 2006, 00:00

Sageli valib ettevõte lauaarvuti vaid hinna järgi, arvestamata muuga, mis on toote valimisel tähtis. Esmapilgul ei tundu poes pakutavatel arvutitel - nn tavalistel koduarvutitel ja äriklassi arvutitel - olevat suuri erinevusi. Tegelikkuses arendavad erinevad tootjad nii tava- kui äriarvuteid vastavalt kasutajate vajadustele ning nõudmistele.

Hoolimata sellest, kas arvutit kasutatakse kodukontoris või suuremas ettevõttes, on peamine äriklassi arvuti eelis tavaarvuti ees valmisolek kontoritööks. See tähendab, et komplekt on koostatud tööinimese vajadusi arvesse võttes. See on varustatud vajaliku tarkvaraga, seadet on lihtne võrku ühendada, seda on võimalik hõlpsasti täiustada jne.

Arvuti komponentidele liigset tähelepanu pööramata võib ostja olla kindel, et äriklassi arvuti sobib hästi töötegemiseks.

Äriarvuti koostamisel on lähtutud eelkõige vajadusest tagada ettevõttele vajalik arvuti töökindlus ning vähem on pööratud tähelepanu arvuti meelelahutuslikele omadustele. Lisaks on enam rõhku pandud nüanssidele, mis teevad arvutiga kontoris töötamise mugavamaks (nt arvuti jahutussüsteemi töötamisel tekkiv müra).

Samuti on ettevõttes oluline, et arvutipargi suurendamine ja haldamine oleks võimalikult lihtne. Erinevad tootjad pööravad sellele suurt tähelepanu, mistõttu näiteks äriklassi arvutite uuendused pole niivõrd sagedased kui tavaarvutite puhul.

See omakorda aitab tagada uuemate arvutite ühilduvuse seniste süsteemidega ja nende hõlpsa töökorda seadmise. Samuti tuleb äriarvuti eelis esile juhul, kui arvutid on juba olemas ning töötavad, kuid ühtäkki tekib vajadus kõikides arvutites korraga muudatusi teha või hoopis kontor ära kolida.

Kui ettevõttes kasutusel olevad arvutid on kõik sarnased äriklassi mudelid, saab kogu arvutiparki korraga töökorda seada või oluliselt väiksema ajakuluga uuendusi lisada.

Järgmine oluline aspekt on arvuti turvalisus. Ettevõttes kasutatavad arvutid sisaldavad tundlikku infot või on need ühendatud hulgaliselt ärisaladusi sisaldavasse arvutivõrku. Seetõttu peab arvuti olema võimeline seda infot kaitsma.

Äriklassi arvuti standardvarustuses on reeglina rohkem turvalisust tagavaid komponente ja tarkvara kui tavaarvutis.

Nii on kiipkaardi (nt ID-kaardi) lugeja mitmel tootjal arvuti põhivarustuses. See võimaldab arvutit paremini võõraste eest kaitsta ja tuvastada kasutaja isiku enne operatsioonisüsteemi alglaadimist.

Samuti võimaldab kiipkaardipõhine isikutuvastus kergemini hallata kasutajatele antud õigusi pääseda ligi erinevatele arvutisüsteemi osadele ja seeläbi tõhustada andmete kaitset.

Lisaks kiipkaardilugejale on äriklassi arvutites mitmeid teisi turvalisust tõstvaid komponente.

Turvalisus on ka üks olulisemaid valdkondi, mida edaspidi jätkuvalt eelkõige äriarvutite arendamisel täiustatakse.

Kontoriarvuti töökindlus on kahtlemata aspekt, mis väärib eraldi esile tõstmist. Äriarvutite koostamisel on silmas peetud seda, et arvuti oleks alati töökorras. Selleks kasutavad rahvusvahelised tootjad äriarvutites reeglina nn A-klassi komponente.

Äriarvuti peab töötama järjest mitmeid tunde päevas ja nii aastaid. Arvutite töökindluse tõstmiseks läbivad suuremate tootjate seadmed hulgaliselt teste (arvuti arendusprotsessis tehakse kuni 40 000 testi).

Kui arvutiga midagi juhtub, saab äriarvuti hooldaja aega ja raha kokku hoides kaughalduse abil viga parandada. Kui arvesse võtta ka korralisi hooldustöid ja vajadust aeg-ajalt tarkvara uuendada, teeb kaughaldus ettevõtte elu lihtsamaks. Mida suurem on ettevõte, seda rohkem säästavad äriklassi arvutid firma ressursse.

Enamik tootjaid pakub arvutile pikaajalist garantiid, mis äriklassi arvutitel on reeglina vähemalt kolm aastat. See tagab vigade kõrvaldamise vajadusel ka kasutaja kontoris.

Sageli on ettevõttel arvutipargi soetamiseks või uuendamiseks piiratud vahendid. Äriklassi arvutitel on ettevõttes mitmeid eeliseid tavaarvutite ees - nad on karbist võttes reeglina kontoritööks valmis, kaitsevad ettevõtte andmeid ning tagavad kontori igapäevase töö.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 10:18
    Otsi:

    Ava täpsem otsing