Hoiduge investeerimisteenuseid vahendava klubi eest!

18. oktoober 2006, 12:15

Finantsinspektsioonile laekunud
informatsiooni kohaselt on FX Club'i nimelise organisatsiooni vahendusel tehtud
inimestele pakkumisi teenida nende kaudu investeeritud summadelt suurt tulu,
teatas inspektsioon.

Finantsinspektsioon hoiatab, et tegemist on väga suure tõenäosusega nn „raha tegemise klubiga” ehk püramiidskeemiga. Klubiga ühinemisel lubatakse tulu alles peale ühinemistasu maksmist ning uute liikmete värbamist. Mistahes püramiidskeemiga liitujad ei teeni aga investeeritud summade pealt mingisugust lisatulu ning kaotavad reeglina ka oma sissemakse. Uute liikmete sissemaksud lähevad petuskeemi väljamõtlejatele.

Finantsinspektsioonile laekunud informatsiooni kohaselt on FX Club teinud pakkumisi teenida klubi kaudu investeeritud summadelt intressituluna madala riski puhul keskmiselt 8% ning kõrge riski puhul kuni 30% kuus. Soovitud tulu teenimiseks palutakse FXClub'iga liituda. Liitumise eest tuleb Panama panka tasuda 470 USA dollarit (5875 krooni) ning konto avamise eest täiendavalt 110 USA dollarit (1375 krooni).

Kõik arveldused nähakse ette teha üksnes USA dollarites ning arveldusteks pakutakse üksnes panka Panama Vabariigis. FXClub'i pakkumisel on ldlevinud finantspettuste tunnused, mistõttu võib tegemist olla ebausaldusväärse pakkumisega, mille eest tuleks hoiduda. Usaldusväärsuse tekitamiseks on põhjalikult ja detailselt koostatud pakkumise blankett, nõutakse ettemaksu ja arveldamiseks kasutatakse ainult välismaist panka.

Finantspettuse puhul on tavaline, et kas teenustasuna, liitumistasuna või mõne muu näiliselt vajaliku maksuna palutakse tasuda ettemaks. Võimalik on ka, et teatatakse võidust loteriil, kus inimene pole osalenud, kuid kus võidu kättesaamiseks pead eelnevalt tasuma mingi summa või ostma mingit teenust. Võimalik, et petturite poolt küsitakse krediitkaardi numbrit, paroole või muid isiklikke andmeid. Finantsinspektsioon paneb inimestele südamele, et kunagi ei tohi anda või saata raha ega isiklikke ning pangaandmeid kellelegi enne kui ollakse veendunud tehingu usaldusväärsuses.

Kõik pakkumised tulu teenimiseks, mis tunduvad liiga head, et olla tõsi, polegi reeglina tõsi. Kahtluse tekkimise korral soovitab finantsinspektsioon alati üle kontrollida, kas teenusepakkujal on tegevusluba.

Eesti Vabariigis reguleerib investeerimisteenuste osutamist väärtpaberituru seadus. Seaduse kohaselt peab investeerimisühinguna tegutsemiseks olema isikul vastav tegevusluba, mille väljastab finantsinspektsioon. Tegevusloa alusel tegutsevate investeerimisühingute ja pankade kohta on võimalik saada teavet finantsinspektsiooni veebilehelt siit . Finantsinpektsioon kinnitab, et ei ole väljastanud juriidilisele isikule FXClub või Forex Marketing tegevusluba.

Kui investeerimisteenuseid pakkuva äriühingu asukohaks on mõni muu Euroopa riik, saab kontrollida teiste riikide finantsjärelevalve asutuste veebilehtedelt, kas investeerimisteenuseid pakkuv äriühing on antud riigis registreeritud või edastada vastava riigi finantsjärelvalvele selle kohta kirjalik järelepärimine. Teiste riikide finantsjärelvalvete veebikülgede aadressid leiab siit.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
18. October 2006, 15:19
Otsi:

Ava täpsem otsing