Margus Leivo: minu auto lihtsalt võtabki palju kütust

Kadi Heinsalu 27. oktoober 2006, 09:31

Riigikogu liige Margus Leivo ütles tänases
Äripäevas oma suurte kütusekulude kohta, et tema kulutused lihtsalt ongi
sellised.

Tema kütusekulud alates jaanuarist septembri keskpaigani olid ligi 64 000 krooni ja ta kihutab päevas keskmiselt 250 kilomeetrit.
„Auto lihtsalt võtabki nii palju kütust. Mis te mõtlete, kuhu ma siis teie arvates selle bensiini panen?” küsib Leivo. Leivo lisas, et sõidab neljaveolise Mercedes Benziga.
Küsimusele, miks ta kell neli öösel tankis 52 liitrit ja 12 tunni pärast 63 liitrit, vastas Leivo: „Aga miks ei tohi või? Kas ma rikun mingisugust reeglit,” ütles Leivo. „Kui te tahate, istuge järgmine kord kõrvale ja sõidame Lõuna-Eestisse ja tagasi, Lõuna-Eestisse ja tagasi,” rääkis Leivo. „Ma ei oska rohkem selgitada. Mul pole enda arust ühtegi muud kulud, peale kütuse,” ütles ta.

Kuidas Leivo võis 12 tunniga kulutada 63 liitrit kütust?
Spetsiaalne arvutiprogramm Auto Route 2001 arvutas, et oleks Leivo MB võtaks maanteel 7,2-8 liitrit kütust ja selle kütuse põletamiseks tuleks läbida ligi 790 kilomeetrit.
Marsruut Tallinn-Narva-Pärnu-Viljandi-Valga-Tartu teeks kokku 773,5 km. See võtaks aega Auto Route´i järgi kokku 9 tundi ja 42 min, ehk Tartusse jõuaks Leivo kell 13.54. Seega jääb tal vahepealseteks peatusteks – seljasirutuseks, pissi-ja kohvipausideks ja aknast valijatele lehvitamiseks – aega 2,5 tundi. Teine asi, et Leivo ei saanud kihutada lihtsalt sihitult linnast linna, vaid igas linnas oli tal ka asjatoimetusi, kohtumisi valijatega,jne. Kas inimene on suuteline pärast sellist kestvusrallit enam midagi asist tegema, on iseküsimus.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
27. October 2006, 09:30
Otsi:

Ava täpsem otsing