9. november 2006 kell 12:49

Tallinna tuleb 2 miljoni krooni eest urnimüür

Tallinna tuleva aasta eelarvest eraldatakse Tallinna kalmistutele 8,3 miljonit krooni. Sealhulgas ehitatakse Siselinna kalmistule ka urnimüür, teatas linnavalitsus.

8,3 miljoni eest on kavas projekteerida Siselinna kalmistule, paigaldada suunaviidad Rahumäe ning Pärnamäe kalmistule ja lõpetada Pärnamäe kastmisvee trasside ehitus.

Siselinna kalmistule urnimüüri projekteerimiseks ja ehitamiseks on 2007. aasta eelarves kavas eraldada kaks miljonit. Eesti esimene urnimüür, mis rajati Tallinna Metsakalmistule, valmis käesoleva aasta septembriks. Pärnamäe kalmistul valmivad järgmisel aastal kastmisvee trassid ja remonditakse kalmistu haldushoone. Järgmise aasta eelarves on selleks kavas eraldada 3,2 miljonit. Jätkub ka Rahumäe ja Pärnamäe kalmistu suunaviitade projekteerimine ja paigaldamine.

Tuleval aastal eraldatakse selleks üks miljon. Samuti alustatakse järgmisel aastal Liiva kalmistu uue osa projekteerimist ja rekonstrueeritakse veetrasse. Uue osa projekteerimistööde maksumuseks on kavandatud miljon krooni ja veetrasside remondiks 400 000 krooni.

Hetkel kuum