Tallink tuleb välja uue kiirlaevaühendusega

23. november 2006, 12:34

Tallink tuleb tuleva aasta kevadel välja
uue kiirlaevaüendusega Tallinna ja Helsingi vahel.

Seoses täna Aker Yards’i Helsingi tehases ristitava ja vette lastava uue kiirlaevaga ning selle Tallinn-Helsingi liinile tulemisega tuleva aasta kevadel lansseerib AS Tallink Grupp uue kiire laevaühenduse teenuse Tallink Shuttle, teatas ettevõte.

Tallinki müügi- ja marketingijuhi Peter Roose sõnul toob ettevõte seoses uusi võimalusi pakkuva laevaga turule ka spetsiaalse Tallink Shuttle nimelise teenuse. „Kevadest saavad meie Tallinn-Helsingi liini reisijad valida lisaks meelelahutusele ja puhkusele orienteeritud teenusele Tallink Cruise ning kiirlaevateenusele Tallink Express ka äärmiselt mugava, kuid samas kiire üleveoteenuse Tallink Shuttle.

Kuigi reis Tallink Shuttle laevadel saab olema suhteliselt lühike, on võimalik see aeg spetsiaalselt kujundatud laevadel vägagi kvaliteetselt veeta. Seda võimaldavad uue laeva neli restorani, kaks baari ning kokku üle 1500 ruutmeetril asetsevad kaubanduspinnad. Laeval saab olema ka äriklass kus on võimalik rahulikus õhkkonnas lõõgastuda, einestada ning jätkata tööd kasutades nii internetti, faksi kui ka teisi kommunikatsioonivahendeid,” lisas Roose.

Tänu uuele laevale tagab ettevõte alates 2007. aasta kevadest aastaringse kiirlaevaliikluse Tallinn-Helsingi liinil. Uue laeva jääklass võimaldab sellel sõita ka talvel ning Tallinna ja Helsingi vahe sõidetakse vähem kui kahe tunniga.

11 tekiga laeval on 2300 istekohta ning kajutites 520 voodikohta. Laev võtab peale kuni 1900 reisijat ning autoteki 2000 liinimeetrit mahutavad kuni 120 treilerit või 450 sõiduautot. Laeva maksumuseks on üle 1,7 miljardi krooni (orienteeruvalt 110 miljonit eurot).

Uue laeva nimi selgub täna kell 13.15 Helsingis toimuval ristimis- ja vettelaskmise tseremoonial.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
23. November 2006, 12:34
Otsi:

Ava täpsem otsing