Raivo Sormunen • 23. november 2006 kell 22:00

Kuues voor läbi

November möödus positiivselt kõikide teise pensionisamba fondide jaoks. Muutused jäid küll paari protsendi sisse, kuid fondiosaku jaoks on see juba märkimisväärne edasiareng.

Lehekülje allservas oleva edetabeli aluseks on võetud 10 000kroonise brutopalgaga töötaja, kellelt liigub igal kuul pensionisambasse 600 krooni (2+4% brutopalgast). Raha fondi laekumise päevaks on võetud see päev kuus, mil on emiteeritud kõige enam uusi fondiosakuid ehk päev, mil keskmine fondiomanik on kõige tõenäolisemalt osakud kontole saanud (viimane selline päeva oli 17. november). Samas on arvestatud fondiosakute väljalaske- ja tagasivõtmistasusid, mistõttu on veidi kehvemas seisus suuremate sisenemis- ja väljumiskuludega fondid.

Tabelisse pole lisatud viiendas voorus (enne 2005. aasta 31. oktoobrit) liitunuid, kes on jõudnud raha koguda alla poole. Samas on positiivne nentida, et viiendas liitumisfoorus on jõudnud omadega praeguseks plussi juba kümme fondi.

Möödunud kuul lõppenud kuuendas liitumisvoorus liitus teise pensionisambaga 39 365 inimest, viies liitujate koguarvu 517 243ni. Kõige suurema osa moodustasid kohustuslikud liitujad.

Hetkel kuum