Börsiülevaade: USA näitasid tõusu peamiselt naftakompaniid

Mariliis Pinn 01. detsember 2006, 09:37

USA aktsiaturud lõpetasid pärast eilse
närvilise kauplemispäeva enam-vähem samal tasemel, mis kolmpäevalgi. Dow Jonesi
tööstuskeskmine libises nelja sajandiku protsendi võrra 12221,93 punktini,
peamiselt tehnoloogiasektorit esindav Nasdaqi koonindeks kaotas oma väärtusest
0,02 protsenti.

Tõususuunas vedajate eesotsas olid suuremad naftakompaniid Exxon Mobil ja Chevron, mille hind kerkis vastavalt 1,03 protsendi võrra 76,81 dollarini ning 1,79 protsenti 72,32 dollarini. Mõlema ettevõtte aktsiate hinnad on kõrgeimad alates septembri keskpaigast.

Negatiivse poole pealt oli Chicago ostujuhtide indeks, mis oli ootamatult madal. Indeks koostatakse kesklääne osariikide suurte ettevõtete ostujuhtide küsitluse põhjal ning see annab esialgse indikatsiooni tootmise kohta kogu riigis, mis annab 12 protsenti USA sisemajanduse kogutoodangust.

Teine pettumuse valmistaja oli maailma suurim jaemüügikett Wal-Mart, mis prognoosis detsembriks maksimaalselt üheprotsendilist käibe kasvu. Mäletatavasti oli müük kehvapoolne ka novembris, mis kokku peaks viitama sellele, et inimeste tarbimisharjumused on andnud järele. Wal-Marti aktsia hind langes 1,68 protsenti 46,10 dollarini.

Kolmas languse põhjus oli puhtalt tehniline. Kuna läheneb aasta lõpp, siis müüvad paljud oma näitajate parendamiseks kehvemat tootlust näidanud aktsiad ära.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
01. December 2006, 09:37
Otsi:

Ava täpsem otsing