Täna valitakse Eesti Raudtee juhatus ja nõukogu

Martin Hanson 08. jaanuar 2007, 00:00

Ametlikult arutatakse Eesti Raudtee nõukogu kohtade jagunemist tänasel koalitsiooninõukogu istungil. Eelmisel nädalal ei olnud veel selge, kes võiksid olla need inimesed, kes hakkavad Eesti Raudteed tulevikus suunama. Nii majandusministeerium kui ka riigikantselei ühetegi nime ei öelnud. Samuti vaikisid koalitsioonipartnerid.

Eesti Raudtee 66 protsendi aktsiate üleminek BRSilt riigile leiab ametlikult aset täna SEB Eesti Ühispangas.

Majandusministri nõunik Heido Vitsur ütles, et nii Eesti Raudtee juhatus kui ka nõukogu selguvad kindlasti homseks ning ei ole välistatud, et juhatuses on ka tänaseid tegijaid.

"Spekuleerima ei hakka ning oodata tuleb teisipäeva," sõnas Vitsur.

Arutades toimetuses võimalike Eesti Raudtee juhikandidaatide üle, jäi sõelale hulk nii raudteega seotud kui ka sektorile võõraid nimesid.

Majandus- ja kommunikatsiooniministri nõunik Oleg Harlamov ütles, et talle ei ole Eesti Raudtee juhi kohta pakutud ja kui pakutaks, ei võtaks ta seda vastu.

"Inimene vahetab tööd, kui tal on hakanud vanal kohal igav või on endale seatud eesmärgid saavutatud. Minu projektid on ministeeriumis pooleli ning ma olen nendega äärmiselt rahul. Mina tahan asjad lõpuni teha, enne kui hakkan üldse millelegi uuele mõtlema," sõnas Harlamov.

Harlamov lisas, et ta mõistab oma töökoha poliitilisust ning ohtu sellele seoses eelolevate valimistega, kuid ei näe selles midagi halba, sest pooleli olevad projektid võidakse lõpule viia ka kellegi teise käe all.

Teised võimalikud Eesti Raudtee juhid on praegune arendusdirektor Raivo Vare, tegevdirektori abi Riivo Sinijärv, turundusdirektor Rene Varek ning praegune Tallinna Sadama juht Ain Kaljurand.

Vare ütles, et temale pole juhatuses kohta pakutud ning kindlasti ta seda vastu ei võtaks, kui pakutakse.

Varek märkis, et temaga on see küsimus jutuks olnud, ning juhul kui tehakse konkreetne pakkumine, siis kindlasti ta mõtleb selle peale.

Võimalikke juhte keegi välja pakkuda ei soovinud. Kaljurand ega Sinijärv ei soostunud sel teemal üldse kommentaare andma.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing