Tap Dogsi kutid Tallinnas

Christel Karits 16. veebruar 2007, 00:00

Filmi kangelaseks olidki Tap Dogsi kutid, kes publiku südamed haarava ja harjumuspärasest hoopis teistsuguse stepptantsu-etendusega. See Austraalias sündinud vaatemäng ühendab metallitehases töötavate meeste jõulisuse ja stepptantsu filigraansuse.

"Ma olin nagu alkoholita purjus! Need mehised, virtuoossed ja andekad tantsijad suutsid oma esinemisega saalitäie publikut pöördesse ajada," meenutab üks etenduse maaletoojaist Anne Veesaar oma esimest kokkupuudet Tap Dogsiga kümme aastat tagasi. "Koos kõigi vaatajatega hõiskasin ma, et tantsige veel! Ning juba järgmisel õhtul olin ma veel kord neid vaatamas."

Tap Dogsi on võrreldud populaarsuselt Riverdance'iga, industriaalselt lähenemiselt Stomp!i lava-show'ga ning seksikuselt Chippendale'i tantsijatega. Nende show on visuaalselt huvitav ning ääretult dünaamilise koreograafiaga.

Publiku ees on klassikalise ülikondades ja lakk-kingadega tantsutrupi asemel Blundstone'i saabastes, T-särkides ja Levi'se teksastes seksikad kutid, kes stepivad, trambivad, hüppavad ja pritsivad vett.

Vaatemängu käigus ehitavad nad ketaslõikurite sähvides lava tellingutest üles, samal ajal põrandal, seintel, vees ja isegi laes steppides.

Praegu tegutseb üle maailma kuus Tap Dogsi truppi, kelle show'd on identsed.

Eesti tunnustatuim stepptantsija Aleksandr Ivaskevitsh käis kahel New Yorgi etendusel.

"See on väga atraktiivne ja põnev off-Broadway show. Tasub minna," kinnitab ta ja tunnistab, et 1996. aastal osales ta USAs kahel korral ka ise trupi kastingul. "Tol ajal olin alles Ameerikasse läinud ja ei vastanud nende tasemele."

"Tap Dogs" on olnud hittlavastus alates oma esietendusest 1995. aastal ning seda on järgneva 11 aasta jooksul mängitud täissaalidele kõikjal üle maailma.

2000. aastal osales "Tap Dogs" Sydney olümpiamängude avatseremoonial, kus 3,4 miljardi televaataja ette astus korraga 1000 "Tap Dogsi" varasemates lavastuses osalenud meestantsijat.

Üle 11 rahvusvahelise auhinna võitnud etenduse "Tap Dogs" tantsud seadis Dein Perry, kes on ainus kahel järjestikusel aastal Londoni Olivieri auhinnaga pärjatud koreograaf, ning lavastas Nigel Triffitt. Etenduse originaalmuusika on kirjutanud Andrew Wilkie.

Tap Dogsi tuur jõuab Eestisse Inglismaalt Newcastle'ist ja pärast Tallinna külastamist jätkub turnee Hollandis Rotterdamis.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 09:45

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing