Kruuda saab Uniprindi ainuomanikuks

Lemmi Kann 23. veebruar 2007, 00:00

20. veebruaril sõlmis Oliver Kruuda ostulepingu, millega saab AS Kalev enda omandusse 80% ASi Uniprint aktsiatest.

Ostuhinnast 4 miljonit krooni tasus AS Kalev juba müügilepingu sõlmimise päeval. Ülejäänu tuleb tasuda kahes osas 2009. aasta aprilliks.

Koos 3. jaanuaril sõlmitud lepinguga omandatud 20% aktsiatega saab ASist Kalev pärast mõlema tehingu realiseerumist nii Uniprindi kui ka Unipressi aktsiate ainuomanik.

ASi Uniprint praeguste omanike Andrus ja Sirje Reinsoo otsus kõik aktsiad ära müüa sündis Sirje Reinsoo sõnul vahetult enne lepingu sõlmimist. "Perefirmana on sellise suurusega ettevõtet üpris keeruline edasi arendada, sest investeeringud trükiseadmetesse nõuavad kindlasti finantsinvestori kaasamist. Soovides oma loodud ja kasvatatud ettevõttele edukat tulevikku, leidsime, et müük on praegu kõige parem lahendus," põhjendas ta müügiotsust.

Oliver Kruuda trükikodade ostu kommenteerida ei soovinud. ASi Kalev turundusdirektori Alar Pingi sõnul võttis ettevõte vastu otsuse mõnda aega oma meediaalase tegevuse kohta ajakirjandusele kommentaare mitte anda. "Nii me oleme kokku leppinud praegu. See, mis börsiteadetes on, nii palju on, ja rohkem kommentaare ei anna," selgitas Pink meediaga suhtlemise strateegiat.

Kui Kruuda eelmise aasta sügisel meediaväljaandeid kokku ostma hakkas, tõi ta põhjusena välja vajaduse ise jalg meediaäri ukse vahele saada, sest olemasolevad väljaanded on tema hinnangul kallutatud, mistõttu on AS Kalev saanud mitusada miljonit krooni kahjumit.

"Kui kõik aktsionärid usaldaksid meediat, oleks Kalevil ainult kaks aktsionäri - mina ja nõukogu esimees," ütles Kruuda tookord ning tunnistas mõni aeg hiljem oma kinnisideed hakata välja andma oma ajalehte.

Kui Kruuda seniseid meediaoste on pigem peetud kaootilisteks, suhteliselt marginaalseteks ning asjatundmatutekski, siis kahe suure trükikoja ostu sellesse kategooriasse enam liigitada ei saa.

Kuna AS Kalev ei soostunud kommentaare andma, pole teada, millised on Kruuda tulevikuplaanid omandatud trükikodadega. Tulevast ajalehte seal paraku veel trükkida ei saa, sest puudub ajalehe trükkimiseks sobiv rullimasin. Trükiasjatundjate sõnul tuleks sellise masina ostuks investeerida vähemalt 50-60 miljonit kroooni.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing