Euroopa Liit avas Euroopa Uurimise Nõukogu (ERC),
mille eelarves on aastani 2013 ettenähtud 7,5 miljardit eurot (üle 117 miljardi
krooni).
Ootuste järgi peaks ERC aitama leida uusi ideid ning ka lõpptulemusena tooteid ja teenuseid, aidates hoida Euroopa Liidu majandust maailmas konkurentsivõimelisena, vahendas ETV24 BBC Newsi.
ERC avas ametlikult Saksamaa kantsler Angela Merkel Berliinis, öeldes, et nõukogust saab uurimise meistrite liiga, mis annab teadlastele vabaduse olla loominguline ja innovatiivne.
"Me teame, et uurimine ja uued tehnoloogiad võivad olla käivitavaks mootoriks uuele majanduslikule hoole, need võivad isegi pakkuda alust kasvule Euroopas, et hoida ja kasvatada meie heaolu ja konkurentsivõimet," lausus Merkel.
Nõukogu on iseseisev rahastamisüksus, mida juhivad teadlased. Selle loojad loodavad, et ERC ärgitab konkurentsi ja suurendab Euroopa teaduse kvaliteeti.
ERC soovib keskenduda uute talentide leidmisele ning 2007. aastal antakse kokku 300 miljonit eurot kõige perspektiivikamatele teadlastele, kes ei tohi olla omanud doktorikraadi kauem kui üheksa aastat.
Rahastatavad projektid ei pea olema koostööprojektid erinevate riikide vahel ning piiranguid pole seatud ka uurimisvaldkondadele. Arvestatakse vaid põhimõtet, et liikmesriigid saavad nõukogult toetust vastavalt sellele, kui palju nad ise ERCsse panustavad