Eesti Õdede Liit hindab läbirääkimistel
saavutatud miinimumtunnitasu tõusu suureks edasiminekuks õendustöötajate töötasu
osas.
“Saavutatud tunnipalga alammäära lepe on kindlasti märk, et Eesti ühiskond on hakanud tervishoiutöötajate tööd senisest enam väärtustama. Loodetavasti julgustab see noori õeks õppima ja motiveerib neid ka pärast kooli lõpetamist valitud kutsealal tööle asuma,” ütles Eesti Õdede Liidu president Ester Pruuden.
Leppes fikseeritud miinimumtunnitasu õdedele ja ämmaemandatele on 2007. aastal 52 krooni ja 50 senti (ca 8820 krooni kuus) ja 2008. aastal 60 krooni (ca 10 080 krooni kuus). Täna kehtib õdedele miinimumtunnitasu 39 krooni (ca 6500 krooni kuus), teatas Õdede Liit.
Lepe hõlmab kõikide erialade õdesid ja ämmaemandaid. Samuti on läbi Haigekassa eelarve kindlustatud riikliku miinimumtunnitasu maksmine pere- ja kooliõdedele.
„Leppe üks eesmärk on tõsta kõigi tervishoiutöötajate gruppide miinimumtasusid ning seetõttu jätkab Eesti Õdede Liit tööd selle nimel, et tagada ka kiirabis töötavate õdede ning kiirabitehnikute miinimumtunnitasude kergitamine samale tasemele kui täna allkirjastatud riiklik lepe sätestab,“ ütles Ester Pruuden.
“Õdede liit peab tähtsaks, et palgaraha ei ole võetud teenuse kättesaadavuse ega kvaliteedi arvelt. Nüüd, pärast palgaleppe allkirjastamist on meil enam aega keskenduda õdede kutsevaldkonna ja tervishoiusektori arendamisele, et teenuse kvaliteeti ja kättesaadavust parendades elanikkonna rahulolu tervishoiuga suurendada,” ütles Ester Pruuden.
Eesti Õdede Liit on arvukaim ja kõigi maakondade õdesid koondav organisatsioon, kus on üle 4000 liikme ehk üle poole Eesti õeskonnast. Eesti Õdede Liitu kuuluvad kümne õenduseriala õed: pereõed, psühhiaatriaõed, lasteõed, koduõed, hambaraviõed, erakorralise meditsiini õed, terviseõed, kooliõed, õde-õpetajad ja kliiniliste erialade õed ning ämmaemandad.