GPS-seade tõstis müügiesindajate tulemusi

Aare Piik 27. märts 2007, 00:00

GPS-seade distsiplineerib töötajat efektiivsemalt töötama ja tõstab ettevõtte käivet.

2006. aasta lõpus paigaldasime valitud müügiesindajate autodele GPS-seadme, mis võimaldab jälgida müügiesindaja tööpäeva algust ja lõppu, paigalseistud aega ja asukohta ise kontorist lahkumata.

Eesmärk oli kontrollida müügimeeste sõnu, et tööd on liiga palju. Meie müügimeeskonnas töötab seitse müügiesindajat, kes liiguvad üle Eesti ettevõtte sõiduautodega, võtavad kauplustest tellimusi ja korrastavad väljapanekuid. Tulemused üllatasid. Oli kurb vaadata, kuidas inimesed kasutasid tööaega vastavalt oma vajadustele.

Peale seda, kui avalikustasime müügiesindajate seas, et me saame neid jälgida tööaja jooksul, on müük kasvanud 10-15 protsendi võrra töötaja kohta. Seega tasub seadmetesse investeerimine end ära. Ühekordne investeering autole on 4500-6000 krooni, millele lisandub kuumakse 600-900 krooni sõltuvalt teenusepakkujast.

GPS-jälitusseade on seaduslik, kui tööandja kasutab seadeldist oma varal ja töötajat jälgitakse tööajal.

Soovitan seadet ettevõtetele, kes pakuvad näiteks puhastus- või haldusteenust, sest seadme abil saate ka tõendusmaterjali hilisemate võimalike pretensioonide lahendamiseks klientidega.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing