Külm dušš

Raivo Sormunen 30. märts 2007, 00:00

Ehkki viimase kuu kokkuvõttes on osakute kaotused marginaalsed, tuli investoritel märtsi alguses läbi elada närvilisi päevi. Üleilmne aktsiaturgude kukkumine langetas kogumispensionifondide koondindeksit 27. veebruarist 7. märtsini 2,6% võrra. Kõige agressiivsemad fondid, mis lubavad aktsiatesse investeerida kuni 50% varadest, tegid pooleteist nädala jooksul keskmiselt läbi 3,2% suuruse languse. Võlakirjafondide koondindeks EPI 100 aga aktsiaturgude närvilisusest võitis, kosudes 0,1% võrra.

Lehekülje allservas oleva edetabeli aluseks on võetud 10 000kroonise brutopalgaga töötaja, kellelt liigub igal kuul pensionisambasse 600 krooni (2+4% brutopalgast). Raha fondi laekumise päevaks on võetud see päev kuus, mil on emiteeritud kõige enam uusi fondiosakuid ehk päev, mil keskmine fondiomanik on kõige tõenäolisemalt osakud kontole saanud (viimane selline päev oli 21. veebruar). Samas on arvestatud fondiosakute väljalaske- ja tagasivõtmistasusid, mistõttu on veidi kehvemas seisus suuremate sisenemis- ja väljumiskuludega fondid.

Suure tõenäosusega on praeguseks esimesed osakud kontol ka inimestel, kes liitusid teise pensionisambaga enne 31. oktoobrit 2006.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing