Ettevõtjad käisid Saksamaal disainikogemust saamas

Tiina Kolk 02. aprill 2007, 00:00

Stuttgardi Disainikeskuse ja Eesti Disainerite Liidu (EDL) korraldatud ürituse eesmärk oli mõlema maa disainerite, arhitektide ja ettevõtete vaheliste kontaktide ning rahvusvahelise võrgustiku loomine. Eesti kutsumist põhjendati lootustandva disainipotentsiaali ja kiire majandusarenguga, märgib EDLi esinaine Ilona Gurjanova.

Ettekannetes käsitlesid Karel Zova ja Kristjan Mändmaa graafilise disaini osa Eesti näo kujundamisel, Villi Pogga ja Sven Sõrmus disaini kui Aquatori äriedu alust, Heikki Zoova päikeseenergiamaja Muhu saarel, Gunnar Kobin ning arhitektid Eero Endjärv ja Mattias Agabus Ülemiste City näitel, kuidas muuta endise nõukogude relvatehase ala tänapäevaseks ja keskkonnasõbralikuks.

30. märtsil avati disaini- ja arhitektuurinäitus "Estonian Design in Focus", kus esindatud sellised firmad nagu Skype, Thulema, 4Room jt. Samas toimus Eesti päev - vastuvõtt eesti toidu ja joogiga.

Nädal varem toimusid aga Berliinis teoreetilised arutelud disaini arengust BEDA (Bureau of European Design Associations) peaassambleel, mille liikmeks EDL võeti vastu 2006. aastal.

BEDA üks viimase aja saavutusi on disaini, sisekujunduse ja arhitektuuri statistika standardite korrigeerimine (NACE koodid), mis annab võimalikult tõest statistikat töötavate disainerite ja majandusnäitajate kohta.

Samal üritusel kuulutati välja Design Managementi auhinnaprojekt, mida finantseerib Soome suurtööstur Krister Ahlström.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing