Kuue kuuga maratonivormi

Signe Sillasoo 13. aprill 2007, 00:00

Maratonigrupi hulka kuulub nii kogenud jooksjaid, kel varasem maratonikogemus seljataga, aktiivseid harrastussportlasi kui ka algajaid, kes on leidnud põhjuse spordidress üle aastate taas selga tõmmata. Võistkonna moodustavad kümme sportlikku meest ja seitse naist.

Paar viimast nädalat on möödunud jalgade ja koormuse testimiste, kergema koormuse ja regulaarse treeningukavaga harjumisega. Ees ootab kuus kuud aktiivset jooksutrenni.

"Need, kes varem jooksnud, peaksid maratoni ligi kolme tunniga läbima, algajad jooksevad ajaliselt vast viie-kuue tunni sisse. Kui kolm korda nädalas trenni teha, siis peaksid maratoni kõik igal juhul läbi jooksma." prognoosib treener Rein Raspel.

Sportliku vormi määramiseks läbisid kõik grupi liikmed Cooperi testi ehk 12 minutit jooksu. Tiimi treeneri Rein Raspeli hinnangul läbisid kõik jooksjad testi väga heade kuni rahuldavate tulemustega. Parim jõudis piiratud minutite jooksul läbida 2,8 kilomeetrit, tagasihoidlikuma jooksukogemusega võistlejad piirdusid rahuldava kahe kilomeetriga. Välja kedagi ei praagitud.

Testi põhjal koostas treener kaks treeningukava - kilometraaž alustajatele esialgu 26, kogenumatele jooksjatele 42 km nädalas.

Treeneri sõnul on plaan treeningukavas teha paari nädala tagant muudatusi. Kavva võetakse lisaks vastupidavuse arendamisele ka kiiruse- ja jõutrenn, kilometraaži suurendatakse tasapisi.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing