Lahkumishüvitise saanud tööl tagasi

Kadri Jakobson 17. aprill 2007, 00:00

"Olen teinud ettepaneku koostööd jätkata kahele inimesele - nõunik Liina Pellole, kes tegeleb integratsiooniküsimustega, ja nõunik Kristina Tähele, kes tegeleb rahvastiku vananemise küsimustega. Mõlemad on koostöösoovi kinnitanud, nii et tänaseks on mõlemad oma endisel tööl tagasi," ütles Palo.

Riigikantseleist öeldi, et kõik ministri nõunikud vabastati seoses minister Paul-Eerik Rummo volituste lõppemisega 5. aprillil teenistustähtaja möödumise tõttu.

"Nõunikele maksti vastavalt seadusele kasutamata puhkuse hüvitist ja ühekordset lisatasu kuupalga ulatuses hea töö eest minister Paul-Eerik Rummo tegevuse toetamisel. Ministri nõunike ühekordse lisatasu suurus oli kokku 158 100 krooni," ütles riigikantselei infonõunik Sten Hansson. Kokku oli Rummol koos büroojuhiga kaheksa nõunikku.

Palo selgitas, et kuna seadus nägi ette, et nõunikud olid ametisse määratud ministri ametiajaks, tuli neil majast ehk oma töökohast lahkuda. Hiljem avaldasid nad aga soovi tagasi tööle tulla.

Ehkki Pello on 2002. aastast Reformierakonna liige ja töötas varem Riigikogu Reformierakonna nõunikuna. Palo ütles, et teda Pello erakondlik taust ei häiri.

"Spetsialisti valiku juures on määravaks tema tööalased oskused," lisas ta. Palo sõnul on tema büroo uus juht nõunik Eduard Odinets, uuel nädalal asuvad tööle nõunikud Olga Ðlõk ja Keit Fomotskin.

Odinets oli varem Sotsiaaldemokraatliku Erakonna (SDE) kantselei juhataja ja rahvastikuminister Katrin Saksa nõunik, SDE liige on ka Fomotskin. Ðlõk töötas varem Saint-Gobain Isover Eesti esindajana Tallinnas.

Pärast seda, kui ajakirjandus kajastas Palo esimesi tööpäevi, kus inimestest tühjaks jooksnud büroosse olid jäänud vaid sekretär ja autojuht, täitus rahvastikuministri postkast CVdega. "CVsid on tulnud 25. Teen nende hulgast valiku spetsialistide värbamiseks aprillikuu jooksul," ütles Palo.

Kokku on rahvastikuministri büroos lisaks ministrile 10 töötajat.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing