Maxima käibe kasv teistest kiirem

Martin Hanson 17. aprill 2007, 00:00

Maxima esimese kvartali käive oli 621 miljonit krooni.

Maxima Eesti OÜ tegevdirektori Arunas Zimnickase sõnul aitasid käivet kasvatada nii kaupluste lisandumine, uute klientide leidmine kui ka soodsad hinnad.

"Tänavu plaanime avada veel üle kümne kaupluse," ütles Zimnickas. "Lisaks kiirele laienemisele loodame parandada ka teenuste kvaliteeti, milleks korraldame töötajatele nii müügi- kui ka keelekursusi," rääkis Zimnickas.

Selle kvartali jooksul lisandus Eestisse neli uut Maxima kauplust, nende hulgas ka esimene klassikaline supermarket Maxima XX Tartus.

Selveri super- ja hüpermarketite käive oli esimeses kvartalis 819,5 miljonit krooni, mis on 35,5% enam kui mullu samal perioodil.

Selveri poeketi juht Ain Taube kinnitas, et on Selveri tulemustega rahul ning et Selveri kasvuprotsent on ligi kaks korda suurem kui vabariigi spetsialiseerimata toidukaupluste keskmine. Selveri turuosa on 15%.

"Oleme kasvu saavutanud põhiliselt tegutsevate poodide käibe kasvu toel, uutest poodidest on lisandunud vaid eelmise aasta mais avatud Jõhvi Selver. Kindlasti on hea majanduskasvu toel suurenenud inimeste sissetulekud oluline faktor, aga sellest üksi ei piisa, et kasvada turust kiiremini," rääkis Taube.

Rimi Eesti käive kasvas selle aasta esimeses kvartalis 9% ning ulatus 1,3 miljardi kroonini. Rimi juhi Ruth Laatre sõnul on nende esimese kvartali kesisem kasv põhjustatud suurtest ümberehitustest kauplustes, näiteks Pärnus, kus suurem osa hoonest on jaanuari algusest peale remondis. "Remont segab ning seetõttu on seal ka käibed väikesed. Kaupluste lõikes on tõusud oluliselt suuremad. Säästumarketite osas on kasv pisut oodatust väiksem," rääkis Laatre.

Laatre sõnul on Selveri, kuid eriti Maxima kiire kasvu taga uute poodide avamine, mis Rimil on pisut seisma jäänud. "Säästumarketeid avame sellel aastal 3 või 4, 2008. aastal avame ka suuri hüpermarketeid. Tahame minna Tartus Lõunakeskuse tulevasse juurdeehitusse," sõnas Laatre. Tema sõnul mahuvad praegu kaubandusketid Eesti turule ära. Vastupidise näitena tõi Laatre Leedu, kus ühel ja samal ristmikul on tihti kolm konkureerivat hüpermarketit.

Prisma peremarketid oma kvartalinumbreid ei avalikusta ning Prisma juhatajat Leena Anneli Laitineni ei olnud võimalik kommentaaride saamiseks tabada.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing