Trichet: eurotsooni reeglid on järgimiseks kõigile, ka Eestile

Kertu Ruus 17. aprill 2007, 00:00

"Te olete teretulnud, kui te olete valmis," teatas Trichet.

Äripäev küsis Trichet'lt reedel Washingtonis, mis sõnumi saadab Euroopa Keskpanga president uutele euroga liitujatele ning kas tal on mingeid soovitusi, kuidas nood võiksid euro tulekut kiirendada.

Trichet vastas, et eurotsooni 13 praegusele liikmele seatud reeglistik on hästi toiminud ning tema arvates sobib see ka uustulnukatele. "Me olime väga rõõmsad Sloveeniat eurotsooni vastu võttes. Sellega me näitasime, et tegemist pole kinnise klubiga," märkis Trichet. Küsimuse teisele poolele, mis puudutas konkreetseid ettepanekuid euro vastuvõtu kiirendamiseks liikmesriikides, Trichet vastust ei andnud.

Trichet lisas, et euro ebatavaline edu seisneb selles, et ta täitis oma lubadused, hoolimata paljude skeptilisest suhtumisest ühisraha projekti.

Nagu teisedki liituda soovijad, on Eesti olnud hädas inflatsioonikriteeriumi täitmisega. Aprilli algul Äripäevale antud intervjuus ütles Euroopa Komisjoni volinik Siim Kallas, et tema ei näe mingeid võimalusi, kuidas Eesti valitsus võiks euro tulekut kiirendada.

"Ka Sloveenias on väga paljud hinnad riigi kontrolli all ning mu Sloveenia kolleeg ütles mulle komisjoni istungil väga selgelt, et see strateegia pole jätkusuutlik," kommenteeris Kallas Sloveenia liitumist eurotsooniga.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing