"Äriliselt võib öelda, et projekt on olnud meile väga edukas ja seega ka oluline tuluallikas. Teiseks on portaal meile tänu rate-mobiili loomisele hea uute liitumiste allikas," rääkis senine ASi EMT tegevjuht ja alates eilsest ka kogu grupi AS Eesti Telekom juhatuse esimees Valdo Kalm.
Hiljuti juba mitmendat korda tõstatatud eetikaküsimusi pidas Kalm ebaõiglaselt esitatuks, sest
rate.ee on tema sõnul teiste veebikanalitega võrreldes üks filtreeritumaid.
"Tohutult palju on kanaleid, kus ei toimu mingit reguleerimist, aga meil tegeleb saidiga mitusada moderaatorit," selgitas Kalm.
Möödunud nädalal Postimehes avaldatud arvamusartikliga diskussiooni alustanud IBM Eesti OÜ tegevdirektor Valdo Randpere ei pea moderaatorite hulka mingiks näitajaks.
"EMT on ennast positsioneerinud kvaliteetse teenusepakkujana, mis ei sobi kuidagi kokku
rate.ee portaalis toimuvaga," nentis Randpere. Mees lisas, et portaalist teenitava rahanatukese asemel võiks EMT panustada rohkem enda põhiklientidele ehk äriklientuurile.
Konkurendid Elisast ja Tele2st ei pea EMT konkurentsieelist rate.ee näol noorte klientide hulgas märkimisväärseks.
"Ideena on suhtlusportaali ja mobiiliteenuste sidumine hea, aga minu arvates pole see veel realiseerunud," märkis Tele2 Eesti ASi juhatuse esimees Toomas Tiivel. Ta lisas, et nemad meelitavad noori
rate.ee võlude vastukaaluks hoopis soodsamate kõnehindadega, sest noortele vanemate poolt määratud telefonilimiit pole kummist.
Veidi rohkem kui aasta tagasi samuti
rate.ee-ga koostöö arendamise vastu huvi tundnud Elisa Eesti ASi tegevjuht Sami Seppänen oli konkurendi suhtes kriitiline.
"Kui mina oleksin omanik, siis küll loobuksin sellest jamast. Eetika on igal juhul tähtsam kui need mõned miljonid, mida muidu sadu ja sadu miljoneid teeniv ettevõte sealt saab," rääkis ta.
Omaaegset soovi
rate.ee-ga koostööd teha Seppänen aga kommenteerida ei soovinud. "See on minevik," ütles ta ja toonitas, et portaali ostusoovi polnud neil kunagi.
Möödunud aasta aprillis rääkis Elisa juht, et oli nagu EMTgi huvitatud portaaliga koostöös kõnekaardi loomisest. Toona ütles Seppänen Äripäevale, et EMT ostis
rate.ee , kui sai teada, et Elisa ning portaal kavandavad kõnekaarti.
Hetkel kuum
“On selge kahtlus, et see asi on juba ammu maksejõuetu”
Omanike seas ka LHV eksjuht ja kaasasutaja
rate.ee portaali asutaja ja praeguse vähemusaktsionäri Andrei Korobeiniku sõnul on rate'i eetikaprobleemid ühiskonna, mitte konkreetse veebikeskkonna mure.
"Meie portaali kasutab lihtsalt rohkem inimesi kui kõiki teisi sarnaseid saite kokku, seepärast räägitakse just meie probleemist," märkis ta.
EMT äri
rate.ee portaalis pidas Korobeinik õnnestunuks. "Kõnekaardi sidumine mingi muu keskkonnaga on tulevikumuusika. Mobiiliteenused muutuvad järjest individuaalsemaks," ennustas ta.
Korobeinik andis lootust, et suve jooksul paraneb kontroll portaali sisu üle tunduvalt.
"Suvel käivitub meil ebasobiva sisu filtreerimise mehhanism, mis võimaldab kasutajatel raporteerida kõigest ebamoraalsest, mida meie keskkonnas kohatakse," selgitas suhtlusportaali asutaja. Seni said kasutajad mugavalt teada anda vaid sobimatutest fotodest.
ASi Eesti Telekom tütarfirma EMT ostis möödunud aasta aprillis 39 miljoni krooniga 51 protsenti rate.ee suhtlusportaali haldavast Serenda Invest OÜst. Küsimusele, kas EMT juht Kalm osalust müüa ei plaani, vastas mees: "Ei, müügiplaani ma küll ei julge välja käia."