29. mai 2007 kell 5:54

Tivoli Tuuri ähvardab kohtusse andmine

Rohkem kui kümmet Rakvere tivolipõlengus kannatanut esindav Küllike Nammi advokaadibüroo võib OÜ Tivoli Tuur kohtusse kaevata, kuna firma pole seni reageerinud esimestele kahjunõuetele.

Praeguseks 14 Rakvere põlengus kannatanu kahjunõuded kokku kogunud Namm saatis esimesed pretensioonid Tivoli Tuuri juhile Lauri Viiknale juba eelmise nädala kolmapäeval ning ootas esimesi rahaülekandeid eile õhtuks, selleks ajaks polnud Viikna temaga aga üldse ühendust võtnud, kirjutas postimees.ee.

Nammi kogutud kahjunõuded on suurusjärgus 50 000 kuni 300 000 krooni ning puudutavad vaid 18. mail juhtunud õnnetuses tekkinud moraalset kahju, millele peaksid lisanduma ka varaline kahju, õnnetuse tõttu saamata jäänud töötasud jne.

Kuigi Namm määras kahjunõude esitajana esimestele avaldustele vastamise tähtajaks eilse päeva, polnud nad Viiknalt eile kella viieks saanud mingit vastust ei kirja, e-kirja ega faksi teel.

Samuti pole Nammi bürool mingeid andmeid Poola kindlustusfirma kohta, kus Viikna rootslasest äripartneril väidetavalt kindlustusleping on.

Viikna ütles eile Postimehele, et ei kavatsegi nendele nõuetele ise vastata, vaid seda hakkab tegema tema advokaadibüroo, pealegi on nõuded adresseeritud Tivoli Tuur OÜ-le, kuigi peaksid olema suunatud tema Rootsi partnerile ITV Heby AB-le kui õnnetuse tekitanud seadme omanikule.

Nammi sõnul peavad aga kõik kahjunõuded olema suunatud Tivoli Tuur OÜ-le kui ürituse korraldajale. «Ükski minu klient ei olnud mingis suhtes oletatava Rootsi firmaga. Nad läksid avalikule üritusele, mille korraldas Tivoli Tuur OÜ, ja see on ainukene, kes selle asja eest vastutab,» selgitas Namm.

Hetkel kuum