14. juuni 2007 kell 14:52

Kaupmehed: Keskerakond saab jälle panna linnukese tehtud!

Eesti Kaupmeeste Liit kommenteerib tänast Savisaare üleskutset olema paindlikum ning soovitust Kaupmeeste Liidul alkoholikeelust pigem kasu lõigata.

Järgneb kommentaar Eesti Kaupmeeste Liidult:

Eesti Kaupmeeste Liit ei ole kahjuks tootja. Meie kaupmehed ainult vahendame tootja toodetut. Müüme seda, mida tarbija soovib osta. Juhul kui tarbija enam alkoholi ei soovi osta, siis ka kaob ka alkohol müüdavate kaupade sortimendist, nagu muudki mitte müüvad kaubad.

Igas demokraatlikus ühiskonnas arutatakse küsimus enne läbi, kui hakatakse muutusi planeerima ja tegema.

Kaupmehed tõesti said hakkama sel lühikesel perioodil aprillis vajalike muudatustega, aga mis hinnaga. Leiame, et see oli vajalik ja tegime ära. Aga pikemas perspektiivis, nii enam ei jaksa.

Muuta tuleb palju:-müügipindade ümberkorraldamine

-sildimajanduse muutmine-töögraafikute ümbertegemised ja töövõtjatega kokkulepped.Arvestades igasugu EV kehtivaid seadusi, Palga seadus, Töö- ja puhkeajaseadus jne. ei saa antud muudatusi teha 2 nädalaga. Selleks on vaja mõistlikku aega.

Eesti Kaupmeeste Liit toetab alkoholi tarbimise vähendamist, aga mõistlike vahenditega. Või arvab Keskerakondlik Tallinna Linnavalitsus, et saab jälle panna linnukese – „TEHTUD“. Vaat kui head me oleme, ainult meie hoolitseme. Me kõik hoolime. Aga mis hinnaga? Kõik need müügi ümberkorraldamiseks vajalikud muutused maksab ju tarbija kinni. Või äkki Tallinna Linnavalitsus?

Hetkel kuum