Nolato elektroonikakontsern sulgeb Eesti tehase uksed

Kaspar Oja 17. august 2007, 00:00

Sel aastal on kavas koondada veel 140 inimest, aasta jooksul on koondatud 105 inimest.

Nolato Tallinn Polymer ASi juhatuse liikme Tiit Tallo sõnul on ettevõtte likvideerimise põhjuseks telekommunikatsiooniseadmete, eriti mobiiltelefonide tootmise liikumine Aasiasse.

Euroopas enam suures mahus mobiiltelefone ei toodeta, eelmisel aastal pankrotistus ka üks viimaseid siin maailmajaos tootnud BenQ/Siemens. Selle pankroti mõjud kajastusid ka Nolato tulemustes, mistõttu eelmine aasta oli raske. 2006. aasta kasum vähenes oluliselt BenQ/Siemens tellimuste kadumise tõttu.

Sel aastal on Nolato Tallinna tehasel läinud küll paremini ja ka tellimusi on tänu ühe mobiiltelefonimudeli küllaltki headele toomismahtudele, aga Tallo sõnul on pikaajalises plaanis tehase tegevuse jätkamine majanduslikult ebaotstarbekas, sest mobiiltelefonide plastosi ei tasu Aasiasse transportida.

Tootmise lõpetamisest Euroopas on teatanud ka teised mobiiltelefonide osi tootvad ettevõtted, näiteks Perlos Soomes ja Balda Saksamaal.

Nolato kontsernil on Aasias (Hiinas ja Malaisias) ettevõtted, mis mobiiltelefonitootjatele lähedal olles tootmisega kasumlikumalt hakkama saavad.

Nolato on Eestis tegutsenud 1999. aasta septembrist. 2004. aastal ettevõte reorganiseeriti. 2005. aastal töötas ettevõttes 241 töötajat.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing