Presidendi abikäsi

Raivo Sormunen 03. september 2007, 00:00

USA president George W. Bush ja keskpanga juht Ben Bernanke andsid reedel USA majandusele abistava käe ja saatsid aktsiaturud kiirele tõusule.

Bernanke lubas, et keskpank jätkab majanduse jälgimist ja teeb kõik vajaliku, et finantsturgudel tekkinud segadus majandust tervikuna ei lööks. Investorid prognoosisid pärast sõnavõtu ärakuulamist, et 18. septembril alandab keskpank baasintressimäära, et soodustada odavama laenurahaga majandust.

Bush omakorda soovitas laenuandjatel tungivalt tegelda laenuvõtjatega ja vajadusel vaadata läbi laenutingimused. President laseb USA föderaalsel eluaseme administratsioonil, mis kindlustab madala sissetulekuga inimeste kinnisvaralaene, anda garantii lootusetult võlgades inimestele. Administratsiooni ülesandeks saab inimeste aitamine, kelle laenu tagatiseks panditud kinnisvara on haamri alla minemas ja laenu soodsama kursiga refinantseerimine.

USA kinnisvaralaenude pakendajate Fannie Mae ja Freddie Mac aktsiad tõusid reedel uudise peale vastavalt 3,5 ja 2,6 protsenti.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing