25. september 2007 kell 12:58

Našistid korraldavad Brüsselis fašismivastase aktsiooni

Vene noorteliikumise Naši aktivistid kavatsevad homme Brüsselis Euroopa Komisjoni peahoone ees korraldada fašismivastase aktsiooni.

Našistide pressiteenistuse teatel kavatsevad neli aktivisti alustada homme keskpäeval Brüsselis nädalase antifašistliku maratonaktsiooniga, vahendas postimees.ee Interfaxi.

Selle piketiga soovitakse pöörata Euroopa Komisjoni liikmete tähelepanu Läti ja Eesti endiste presidentide tegevust puudutavatele materjalidele, milles süüdistatakse neid "fašismi toetamises ja levitamises", "rassivaenu õhutamises" ning "inimsusevastastes kuritegudes".

Euroopa Liidu liikmesriikide lippude juurde laovad našistid kannikestest 15-ruutmeetrise kirja "Stop fascism" ("Peata fašism" - toim.) ja panevad üles neli plakatit.

Našistide pressiteate järgi kirjutatakse ühele plakatile Eesti ja Läti ametiisikute ning nende perekondade nimed, kes täna on veel ametis, kuid toetavad avalikult fašistlikke organisatsioone oma kodumaal.

Teisel plakatil on kolmes keeles kirjas aktivistide pöördumine Euroopa Liidu juhtorganite poole nõudmisega peatada "XX sajandi katku levik" ja "karistada uue pruuni palaviku kolde õhutajaid".

Aktivistid teevad Euroopa Liidu kodanikele ettepaneku anda allkiri sellele pöördumisele.

Hetkel kuum