Veokijuhid lubavad proteste jätkata

Olga Grigorjeva 19. oktoober 2007, 00:00

Kolmapäevasel meeleavaldusel osales üle 50 inimese. Ametiühingute peamine nõudmine on, et piiriületust ootavatele autojuhtidele loodaks inimlikud tingimused. "Üritusega ühines ka mitu piiriületust ootavat autojuhti," ütles Peterson, kes suundus edasi Lätti, kus eile toimus samalaadne meeleavaldus. Petersoni sõnul on paljud inimesed juba kaotanud lootuse, et olukord võiks paremaks muutuda.

Petersoni teatel seekord asi ainult lubadustega ei piirdu, sest Vene poolega hakatakse pidama läbirääkimisi, et sealne toll suurendaks oma läbilaskevõimet. Kui olukorra parandamiseks midagi ette ei võeta, peaks konkreetsemaid samme astuma ka Euroopa Komisjon. "Kavas on korraldada pikette Venemaa saatkondade juures Soomes, Saksamaal ja Rootsis," ütles Peterson.

Ametiühing rõhutab vajadust ehitada veokite parklad, kus juhid saaksid süüa teha ja end pesta. "Praegu ei saa autojuhid enne teele asumist korralikult süüa ega puhata, sest järjekord liigub pidevalt edasi. Miitingu ajal vestlesin autojuhtidega, kes olid järjekorras olnud juba kolm ööpäeva. Nende väljanägemine polnud kiita," rääkis Peterson.

Varem on toimunud protestiaktsioon, mille ajal suleti viieks minutiks liikluseks Narva viiv tee. Peterson lubas, et kui olukord novembris ei parane, siis aktsioonid jätkuvad.

Praegused üritused toimuvad rahvusvahelise transporditöötajate liidu toetusel loosungi "Väsimus tapab!" all. Iga-aastasest kampaaniast võtab osa kuni miljon autojuhti üle maailma.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing