Börsi edasine käik sõltub fondidest

Tõnis Oja 26. november 2007, 00:00

Pärast tormilist üleeelmise nädala lõppu ja kogu eelmist nädalat oli reedel Tallinna börsil mõnevõrra rahulikum.

Aktsiate käibed olid suhteliselt väikesed ning ka hinnaliikumised võrreldes eelmiste päevadega vähemdramaatilised. Tõusjaid aktsiaid oli kaheksa, langevaid kuus.

Baltika aktsia hind kukkus 2,4 protsenti, 56,33 kroonini, millega on lähenemas kahe aasta madalaimale tasemele. Aktsia käive oli 5,3 miljonit krooni. Positiivselt paistis silma viimase nädala peksupoiss Olympic EG, mis kallines 1,36 protsenti, 58,21 kroonini.

Hindade edasine liikumine Tallinna börsil sõltub paljuski sellest, kuidas käituvad fondide juhid. Siinsed spetsialistid on suhteliselt ühisel meelel, et aktsiate hinnad pole enam liiga kõrged ehk kui kasutada analüütikute väljendit, on "hinnatasemed muutunud huvipakkuvaks". Samas on ilmselt üsna tuntav fondiinvestorite surve, sest osakute väärtused on langenud üsna oluliselt. Kõige suurema portfellimahuga fondi, Hansa Ida-Euroopa aktsiafondi osaku väärtus on võrreldes suvise tipptasemega kaotanud pea veerandi ning on aasta algusega võrreldes tõusnud vaid nelja protsendi võrra. Pole siis ime, et närviliseks on muutunud fondiinvestoridki. Seda näitab ka fakt, et Hansapanga koduleheküljele ilmus investori rubriigis fondijuhtide intervjuu iseendaga, kus püüti investoreid maha rahustada.

Fondijuhtide olukord pole praegu kerge. Isegi siis, kui neil on usku, et aktsiate hinnad oluliselt edasi ei lange, tuleb see usk viia investoriteni. Kui investorid hakkavad osakuid müüma, peavad ka fondid ise aktsiaid müüma hakkama.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing