Skype koondab osa Tallinna töökohti

Katre Pilvinski 13. detsember 2007, 00:00

Selle nädala alguses ootas Londoni ja Tallinna Skype'i kontorites kokku 30 töötajat koondamisteade, selgus veebilehelt Skypewatch.com. Skype Eesti tegevjuhi Sten Tamkivi sõnul pole tegemist koondamise ega vallandamise, vaid restruktureerimisega.

"Iga kiiresti kasvav organisatsioon teeb muudatusi," pidas Tamkivi otsust iseenesestmõistetavaks. "Muudatused toimusid erinevates tiimides, see polnud tsentraalne otsus," selgitas ta. "See, et eelmisel nädal loobuti kokku 30 töökohast, on kokkulangevus. Ümberkorralduste põhjuseks on ka aastalõpp," ütles Tamkivi. "Osa kohti, mis oli Londonis, on nüüd Tallinnas. See on restruktureerimine," selgitas ta.

Skype'i veebilehelt selgub, et praegu otsitakse ligi 40 uut töötajat. "Oleme viimased neli aastat pidevalt uusi töötajaid otsinud, selles pole midagi erakordset," ütles Tamkivi.

2005. aastal ostis USA firma eBay Skype'i 2,6 miljardi dollari eest.

Paari nädala tagust infot, et Google kavatseb Skype'i ära osta, kommenteeris Tamkivi järgnevalt: "See, et Google tahab meid ära osta - seda isegi ei kommenteeriks. Neid kuulujutte on olnud varem ja tuleb veelgi."

Tartus asuva IT-firma Playtech Estonia tegevjuht Rein Lemberpuu ütles aripaev.ee-le, et nende strateegia toetab ettevõtte töötajaskonna jätkuvat kasvu ja kardinaalset suunamuutust pole ette näha. "Ka ei teki meil vajadust lühiajalistest võimalustest kinnihaaramiseks ettevõttes töökohti kaotada. Kuid oma struktuuri oleme ümber kujundanud küll ja teeme seda vajadusel ka edaspidi," rääkis Lemberpuu.

Lemberpuu rääkis, et kui Skype'is töö kaotanud inimestel on soov Playtechi tööle tulla, siis loomulikult ei saadeta töösoovijaid ukselt tagasi. "Töökogemus Skype'is on meie jaoks kindlasti teatud garantiimärgiks," ütles ta.

"Iseenesest on loogiline, et kasvaval ettevõttel tekib vajadus struktuuri korrigeerimiseks, kui senine ülesehitus pole muutuvates oludes enam optimaalne," kommenteeris Lemberpuu töökohtade kaotamist Skype'is. "Julgen arvata, et Skype'i juhtkond ei tee põhjendamatuid otsuseid," ütles ta.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing