Tõnis Oja • 8. jaanuar 2008 • 2 min
Jaga lugu:

Norma esikümnes suured muutused

Norma aktsiatega on viimastel päevadel tehtud suuri tehinguid, mille käigus on omanikku vahetanud pea viis protsenti ettevõtte aktsiatest. Eile sooritati aktsiatega kaks plokktehingut, mille käigus vahetas omanikku üle poole miljoni väärtpaberi ehk 4 protsenti aktsiatest.

Kahe tehinguga vahetas omanikku kokku 529 503 aktsiat hinnaga 5,05 eurot (79,02 krooni aktsia). Analoogilised, ehkki mitu korda väiksema mahuga kaks tehingut hinnaga 5 eurot (78,23 krooni) sooritati esmaspäeval. Nende kahe tehinguga vahetas omanikku kokku 110 000 aktsiat.

Nii palju Norma aktsiaid on lisaks suuromanikule Autolivile vaid ING Luxembourgil ja SEB kliendikontol. Investeerimispanga ING Luxembourgi kontol on Eesti väärtpaberite keskregistri andmetel 1,09 miljonit Norma aktsiat, mis moodustab 8,27 protsenti ettevõtte aktsiatest. Norma kolmanda kvartali majandustulemuste aruande kohaselt oli sellel kontol 30. septembri seisuga 7,8 protsenti aktsiatest ehk 62 000 aktsiat vähem.

Üks suurtest Norma aktsiate müüjatest on viimastel kuudel olnud Hansa Ida-Euroopa aktsiafond. Eelmise aasta seisuga kuulus fondile 894 503 autode turvaseadmete tootja aktsiat, mis moodustas 6,8 protsenti ettevõtte aktsiakapitalist. Tänaseks on sellest järel vaid 389 503 väärtpaberit.

Investeerimisfoorumites spekuleeritakse, et viimaste päevade suurte aktsiapakkide liikumiste taga on Ida-Euroopa aktsiafond müügi poolelt ning spekulatiivne investeerimisfond Gild Arbitrage ostu poolelt. Paraku on tänased mahud olnud liiga suured, et see tõsi oleks.

Norma aktsiate omanike esikümme on teinud läbi üsna suured muutused.

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt