Hansapangal on enim pensionäridest kliente

Lemmi Kann 11. jaanuar 2008, 00:00

GfK Custom Research Balticu sügisel läbiviidud uuringu põhjal on Hansapangal võrreldes SEBga palju rohkem 65-74aastaseid kliente. Sellest vanusegrupist on 83 protsenti Hansapanga kliendid, 16 protsenti aga SEB kliendid.

Hansapanga suur osakaal seenioride segmendis tuleneb paljuski ajaloost, sest Hoiupangaga ühenemisel saadi endale eraisikutest ajalooline kliendibaas. "Vanematel inimestel on harjumuse tähtsus küllalt suur, seepärast juba olemasoleva pangasuhte vahetamine ei ole seenioride segmendis nii tavapärane," selgitas seenioride rohkust Hansapanga kliendiportfellis SEB Eesti Ühispanga juhatuse liige Riho Unt.

SEB Eesti Ühispank oli Undi sõnul küll esimene, kes tõi välja seenioride investeerimishoiuse, kuid lõviosa nende klientidest kuulub siiski nooremasse generatsiooni.

Hansapank tuli oma seeniorpakkumisega turule 2006. aastal.

"Kui vaadata Eesti vananevat elanikkonda, siis seeniorkliente on Eestis üldse palju ja väga suur osa neist omab Hansapangas kontot, siis me nagu tundsime, et see grupp vajab rohkem tähelepanu," rääkis Hansapanga seenioride valdkonna juht Maris Ojamuru. "Me võtsime tööle ka eakamad klienditeenindajad, kes olid seenioridele abiks nii pangaautomaadi kui ka internetipanga kasutamisel. Samuti oleme korraldanud seeniorite õppepäevi," loetles Ojamuru vanematele klientidele suunatud tegevusi.

Seeniorid on Ojamuru sõnul tublid hoiustajad ning ning muutumas üha aktiivsemateks pangaklientideks, kes tarbivad aina rohkem pangateenuseid.

SEB Ühispank näeb ühe oma peamise ülesandena just noorte hulgas tugeva positsiooni loomist ja hoidmist. "Noortele panustamine on pikaajalise strateegia üks alustalasid. Lojaalset kliendibaasi saab kasvatada vaid pangandusturule sisenevate uute klientide abil. Plussiks on tulevikus tänaseks kujunenud turuproportsioonide muutumine ja miinuseks investeeringu pikaajalisus," rääkis Unt.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    24. November 2011, 17:16
    Otsi:

    Ava täpsem otsing