Ehitusuudised

ÄP 16. jaanuar 2008, 00:00

Aastavahetuse eel täitus 10 aastat Eesti suurima ehitusobjektide andmebaasi Eesti Ehitusbörsi asutamisest.

Infogrupi juhi Laila Meisteri sõnul on Ehitusbörsi eesmärk viia kokku ehitustööde tellija ja töövõtja, et mõlemal oleks mugavam ja lihtsam oma igapäevast tööd teha. "See kõigi Eesti piirkondade ehitusobjektide värsket informatsiooni ning nendega seotud kuulutusi ja fakte sisaldav trükis jõuab ka praegu tellijateni igal esmaspäeval," rääkis Ehitusbörsi tegevdirektor Ürjo Jaama nädalakirja Ehitusbörs eesmärkidest.

Kuna Euroopa liigub üha enam jäätmete energiaks muutmise poole, kaaluvad prügipõletustehase loomist tartlasedki.

"Tartu linn on huvitatud stabiilsest soojuse hinnast, lisaks tahame oma prügist lahti saada. Kõik see, mis ei ole seotud seadusrikkumisega ja põleb, võiks ju katlasse minna," rääkis Tartu Linnavalitsuse linnamajanduse osakonna juhataja Rein Haak prügi põletamise mitmest heast küljest. Ta lisas, et otsust rajada ülikoolilinna prügipõletamise tehas praegu veel ei ole.

Prügi kasutava kombijaama üks mõeldav asukoht on Ropka katlamaja juures Ringtee ääres.

Tehase võimsuseks on planeeritud 100 000 tonni, millest kuni 70 000 tonni peaks andma prügi.

Eelmisel nädalal said nurgakivi kaks uut Tallinna Tehnikaülikooli üliõpilaskodu, mille ehitamisele kulub kokku 258 miljonit krooni.

Üks ühiselamu on plaanis valmis saada tänavu sügiseks, teine järgmise aasta uue õppeaasta alguseks, teatas ülikool.

Teine uus ühiselamu kerkib möödunud suvel lammutatud Mustamäe vanima hoone asemele ja selles leiavad endale uue kodu 344 tudengit.

Kaks viiekorruselist ühiselamut koos maa-aluse parklaga ehitab Eesti Ehitus. Kummaski hoones on 182 tuba ja ühe maja ehitusmaksumuseks umbes 79 miljonit krooni.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2011, 17:17

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing