Üleeile avati kunstiakadeemias arhitektuuriaasta

Siim Sultson 23. jaanuar 2008, 00:00

Sellel aastal möödub 90 aastat professionaalse arhitektuurihariduse algusest Eestis. 1918. aasta 17. septembril avas Eesti Tehnika Selts Tallinnas esimesed suuremahulised arhitektuurikursused, millega pandi alus püsivale arhitektuuriharidusele.

Käesolevale aastale langes ka Eesti Kunstiakadeemia uue õppehoone arhitektuurikonkurss, millele oodatakse võistlustöid 28. veebruariks. Konkursi võitjad avalikustatakse 8. aprillil.

Arhitektuuriaasta tähistamisega soovitakse pöörata tähelepanu arhitektuurile kui keskkonnale ja kultuurile, arhitektuurile kui inimese ja ruumi kokkuseadjale ning arhitektuurile kui ehitamise kunstile.

Samuti soovitakse osutada elukeskkonna säästva arengu ja jätkusuutlikkuse põhimõtetele.

Lisaks püütakse virgutada arhitektide ja teiste loovaalade esindajate uuenduslikku ning loovat mõtlemist nüüdses aegruumis.

Arhitektuuriaasta koosneb näitustest, konverentsidest, seminaridest ja teistest sündmustest, mis on pühendatud arhitektuurile selle kõige laiemas tähenduses.

Arhitektuuriaasta sündmusi saab jälgida ka samateemalisest kalendrist. Aasta korraldajad on Eesti Kunstiakadeemia ja Eesti Arhitektide Liit koostöös Eesti Arhitektuurimuuseumiga.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing