ÄP fototoimetus • 24. jaanuar 2008 • 2 min
Jaga lugu:

Turismiuudised

Euroopa ja Lõuna-Aafrika vahel plaanib turiste hakata vedama odavlennufirma Redair.

Ühe suuna pilet Kaplinnast või Durbanist Londonisse maksab 3000 krooni, lisanduvad lennujaamamaksud. Muud mugavused nagu toitlustus ja meelelahutus pardal ning sissepääs lennujaama äriklassi ootesaali on eraldi tasu eest. Londonis hakkab uus firma kasutama Stanstedi lennujaama, mis on praegu Ryanairi põhibaas Inglismaal. Tulevikus võib Redair hakata lendama ka Kaplinna ning Barcelona või Malaga vahet.

Redairi looja Andy Cluveri mõne aasta tagune katsetus tuua Aafrika-Euroopa liinile odavlennufirma lõppes vahetult enne tegevuse algust.

45% siseturistidest Eestis tegeleb aktiivsete harrastustega ning täispaketi matkakorraldajalt ostab vaid 8%, selgus EASi turismiarenduskeskuse tellitud uuringust.

Levinumateks tegevusteks olid looduses jalutamine ja vaikuse nautimine (77% reisinuist) ning looduslike vaatamisväärsustega tutvumine (59%). Aktiivsetest harrastustest olid populaarsemad jalgsi matkamine (40%), jalgrattasõit (38%) ja taliharrastused (38%).

Aktiivsete harrastustega tegelema eelistatakse sõita omal käel. 53% neist korraldab reisi ise ja kasutab oma varustust.

Mullu käis Eestis väljaspool oma maakonda vaba-aja reisil kaks kolmandikku elanikest.

Euroopa lennukitootja Airbus plaanib sel aastal toota 470 lennukit. Lõppenud aastal väljus Airbusi tehasest 453 lennukit, mis oli üle-eelmisest aastast 19 võrra enam.

Airbusi suurim sündmus oli mullu esimese läbivalt kahekordse reisilennuki Airbus 380 tellijale (Singapore Airlines) üleandmine sügisel ning A380 esimene liinilend.

Enim toodeti mullu keskmaalennukeid A320, kokku 367.

Itaalias Veneetsias avati esmaspäeval uus kanalitel sõitev veebussiliin, mille omapäraks on see, et turiste sinna sõitma ei lubata. Uus bussiliin nr 3 sõidab peamiselt mööda Suurt Kanalit, ühendades Rooma väljakut kuulsa Püha Markuse väljakuga.

Veneetsia ajaloolises keskuses elab 60 000 inimest, turiste käib linnas aastas ligi 20 miljonit. Eakas veneetslane Mirina Vio võrdles intervjuus ajalehele kohalikke elanikke karpi pressitud sardiinidega.

Autor: ÄP

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt